• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Rodzinne weekendy w CKWS i Muzeum Wisły 2023/2024

Serdecznie zapraszamy na weekendowe, rodzinne wizyty w naszych tczewskich oddziałach – w każdym miesiącu poruszymy inny temat. Zajęcia warsztatowe dla małych i dużych – zagadki, prace plastyczne, eksperymenty i wiele niespodzianek. Już teraz zaplanuj sobie weekendy w Centrum Konserwacji Wraków Statków oraz Muzeum Wisły w Tczewie!

Na warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Terminy i tematy poszczególnych warsztatów będą podawane z ok. miesięcznym wyprzedzeniem na stronie internetowej Muzeum.

Zapisy: edukacja.ckws@nmm.pl
Cena: 10 zł od osoby
Czas trwania zajęć: 90 minut

Program:

16.09.2023 – „Od deski do deski. Sztuka budowania łodzi”. Program Europejskich Dni Dziedzictwa w Tczewie

21.10.2023, godz. 11:30 – W poszukiwaniu Wisełki
Witajcie poszukiwacze przygód! Przygotujcie się na niezapomniane doświadczenie! Podczas tej niezwykłej przygody będziecie musieli użyć swojej inteligencji, spostrzegawczości i zdolności logicznego myślenia. Zegar będzie Waszym największym wrogiem, ponieważ macie ograniczony czas na ukończenie misji i odnalezienie skarbu. Czy jesteście gotowi na wyzwanie? Czy potraficie odkryć tajemnicę powstania Wisły? Zanurzcie się w baśniowej atmosferze na naszych zajęciach w stylu Escape room!
Miejsce: Centrum Konserwacji Wraków Statków, Tczew, ul. Paderewskiego 24

18.11.2023, godz. 11:00 – Szkiełko, oko i… peryskop
Podglądanie podwodnego świata to tylko jeden z niezliczonych przykładów, jak optyka może nas zaskoczyć! Na warsztatach odkryjemy, że to klucz do podziwiania nie tylko tego, co znajduje się pod wodą. Każdy uczestnik będzie miał okazję samodzielnie stworzyć swój własny peryskop i odkryć, jak działa oko, lupa i mikroskop. To szansa na zgłębienie tajemnic optyki i ujrzenie świata w zupełnie nowym świetle.
Miejsce: Centrum Konserwacji Wraków Statków, Tczew, ul. Paderewskiego 24

16.12.2023, godz. 11:00 – Świątecznie: pieczemy, dekorujemy, tworzymy!
Zapraszamy do cudownego, świątecznego świata, pełnego pierników i ozdób świątecznych. Na naszych warsztatach nie tylko odkryjesz tajemnice doskonałego piernika, ale także przeniesiesz się w historyczną podróż szlakiem korzennych przypraw. Ale to jeszcze nie wszystko! Odkryjemy również tajemnicę świątecznego blasku! Sprawdzimy, czy jedna zepsuta żarówka może zatrzymać rozświetlenie całej choinki.
Miejsce: Centrum Konserwacji Wraków Statków, Tczew, ul. Paderewskiego 24

13.01.2024, godz. 10:30 – Kadrowanie historii
Zanurz się w świat fotografii! Zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii na rodzinne warsztaty, które przeniosą Was w fascynujący świat obrazów i kreatywności… w muzeum! Poznamy tajniki kadrowania oraz stworzymy miejsce do przechowywania własnych prac. Przeniesiemy się również do świata digitalizacji, gdzie dowiemy się, jak technologia pomaga nam zachować wspomnienia i dzieła sztuki. To także idealna okazja do przygotowania się na zbliżający się „Museum Selfie Day”! Przyłącz się do nas, aby wspólnie odkrywać piękno fotografii i tworzyć wspomnienia, które pozostaną z nami na zawsze!
Miejsce: Centrum Konserwacji Wraków Statków, Tczew, ul. Paderewskiego 24

10.02.2024, godz. 10:30 – Na szkle malowane
Z okazji Światowego Dnia Kociewia zapraszamy do udziału w zajęciach poświęconych jednemu z elementów sztuki ludowej – malarstwu na szkle. Poznamy charakterystyczne motywy zdobnictwa kociewskiego, tradycyjne symbole i elementy dekoracyjne, które są częścią tej wyjątkowej dziedziny. Zainspirowani kociewską sztuką ludową uczestnicy warsztatów samodzielnie utworzą barwne wzory na szklanej powierzchni.
Miejsce: Centrum Konserwacji Wraków Statków, Tczew, ul. Paderewskiego 24

27.04.2024, godz. 10:30 Po wodzie pływa – jak się nazywa?
Zapraszamy całe rodziny na kolejne warsztaty weekendowe, na których odkryjecie fascynujący świat statków i ich zastosowań! Czy słowa „okręt” i „statek” można stosować zamiennie? Dowiemy się,
czy są między nimi jakieś różnice. Przyjrzymy się roli holownika, lodołamacza i pogłębiarki – specjalistycznych jednostek pływających.
Podczas tematycznego zwiedzania Muzeum Wisły poznasz różne typy statków wiślanych i ich zastosowania. Nie zabraknie również wodnych eksperymentów w Centrum Konserwacji Wraków Statków! Na zakończenie każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie zrobić własną łódkę z papieru. Przygotuj się na niezapomnianą podróż po wodnych szlakach historii i szkutnictwa.
Miejsce: Muzeum Wisły, Tczew, ul. 30 Stycznia 4

08.06.2024, godz. 10:30 Woda – czy wiesz wszystko? Nowe eksperymenty.
Rozpocznij niezapomnianą podróż po świecie wodnych eksperymentów! Przygotuj się na fascynującą przygodę pełną tajemniczych zjawisk, niespodziewanych eksperymentów i fascynujących odkryć. Na naszych rodzinnych warsztatach odkryjemy sekrety napięcia powierzchniowego i klucz do kolorowego świata baniek mydlanych. Razem zgłębimy tajemnice, które sprawiają, że bańki mydlane zachowują swoją niezwykłą formę i zastanowimy się, czy możliwe jest stworzenie baniek w różnych kształtach. Przygotuj się na emocjonującą zabawę, fascynującą naukę i mnóstwo radości!
Miejsce: Centrum Konserwacji Wraków Statków, Tczew, ul. Paderewskiego 24

Rodzinne weekendy w CKWS i Muzeum Wisły 2023/2024
Rodzinne weekendy w CKWS i Muzeum Wisły 2023/2024