• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Rodzinne weekendy w CKWS i Muzeum Wisły 2023/2024

Serdecznie zapraszamy na weekendowe, rodzinne wizyty w naszych tczewskich oddziałach – w każdym miesiącu poruszymy inny temat. Zajęcia warsztatowe dla małych i dużych – zagadki, prace plastyczne, eksperymenty i wiele niespodzianek. Już teraz zaplanuj sobie weekendy w Centrum Konserwacji Wraków Statków oraz Muzeum Wisły w Tczewie!

Na warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Terminy i tematy poszczególnych warsztatów będą podawane z ok. miesięcznym wyprzedzeniem na stronie internetowej Muzeum.

Zapisy: edukacja.ckws@nmm.pl
Cena: 10 zł od osoby
Czas trwania zajęć: 90 minut

Program:

16.09.2023 – „Od deski do deski. Sztuka budowania łodzi”. Program Europejskich Dni Dziedzictwa w Tczewie

21.10.2023, godz. 11:30 – W poszukiwaniu Wisełki
Witajcie poszukiwacze przygód! Przygotujcie się na niezapomniane doświadczenie! Podczas tej niezwykłej przygody będziecie musieli użyć swojej inteligencji, spostrzegawczości i zdolności logicznego myślenia. Zegar będzie Waszym największym wrogiem, ponieważ macie ograniczony czas na ukończenie misji i odnalezienie skarbu. Czy jesteście gotowi na wyzwanie? Czy potraficie odkryć tajemnicę powstania Wisły? Zanurzcie się w baśniowej atmosferze na naszych zajęciach w stylu Escape room!
Miejsce: Centrum Konserwacji Wraków Statków, Tczew, ul. Paderewskiego 24

18.11.2023, godz. 11:00 – Szkiełko, oko i… peryskop
Podglądanie podwodnego świata to tylko jeden z niezliczonych przykładów, jak optyka może nas zaskoczyć! Na warsztatach odkryjemy, że to klucz do podziwiania nie tylko tego, co znajduje się pod wodą. Każdy uczestnik będzie miał okazję samodzielnie stworzyć swój własny peryskop i odkryć, jak działa oko, lupa i mikroskop. To szansa na zgłębienie tajemnic optyki i ujrzenie świata w zupełnie nowym świetle.
Miejsce: Centrum Konserwacji Wraków Statków, Tczew, ul. Paderewskiego 24

16.12.2023, godz.11:00 – Świątecznie: pieczemy, dekorujemy, tworzymy!
Zapraszamy do cudownego, świątecznego świata, pełnego pierników i ozdób świątecznych. Na naszych warsztatach nie tylko odkryjesz tajemnice doskonałego piernika, ale także przeniesiesz się w historyczną podróż szlakiem korzennych przypraw. Ale to jeszcze nie wszystko! Odkryjemy również tajemnicę świątecznego blasku! Sprawdzimy, czy jedna zepsuta żarówka może zatrzymać rozświetlenie całej choinki.
Miejsce: Centrum Konserwacji Wraków Statków, Tczew, ul. Paderewskiego 24

Rodzinne weekendy w CKWS i Muzeum Wisły 2023/2024
Rodzinne weekendy w CKWS i Muzeum Wisły 2023/2024