• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Biblioteka

Biblioteka posiada ponad 60 tys. wol. książek i czasopism. W tematyce jej księgozbioru dominuje historia żeglugi i okrętownictwa, a także literatura poświęcona marynarce wojennej i zmaganiom zbrojnym na morzu, szczególnie podczas I i II wojny światowej. Bogato reprezentowana jest publicystyka dwudziestolecia, inspirowana odzyskaniem przez Polskę wybrzeża i budową Gdyni. Rozwój powojennej gospodarki morskiej dokumentują obficie zasoby czasopism oraz literatury fachowej. W zbiorach biblioteki znajdują się ponadto liczne publikacje związane z modelarstwem okrętowym. Chlubą biblioteki są rzadkie w Polsce roczniki „Lloyd’s Register of Shipping”, jak również XIX-wieczny „Morskoj Sbornik”.

Biblioteka prenumeruje czasopisma polskie i obce, wśród których można wyróżnić takie, jak: „Nautologia”, „Morze, Statki i Okręty”, „Żagle”, „Modelarz”, „Namiary na Morze i Handel”, „Pomerania”, „National Geographic. Polska”, „Polish Maritime Research”, „Mariner’s Mirror”, „Model Shipwright”, „Neptunia”, „Schiff und Zeit”, „Sea History”, „Studies In Conservation”.

Z książek Biblioteki NMM można korzystać tylko w czytelni. Istnieje możliwość fotografowania zbiorów własnym sprzętem czytelnika i wyłącznie na jego użytek osobisty.

W przypadku chęci skorzystania z czytelni biblioteki prosimy o kontakt przez e-mail lub telefoniczny w celu ustalenia terminu wizyty.

Telefon: 58 301 86 11 w. 409

E-mail: biblioteka@nmm.pl


Katalog biblioteki NMM jest dostępny w Internecie.
Link do katalogu biblioteki (dostępny w godzinach 8:00 – 18:00).

Zdigitalizowane pozycje z księgozbioru Biblioteki NMM