• Prom "Motława" w dniu 4 lipca 2022 r. nie kursuje. Za utrudnienia przepraszamy
• Mostek kapitański wraz ze skrzydełkami na statku-muzeum "Sołdek" w dniach 1-20 lipca 2022, z powodu prac remontowych, będzie niedostępny dla zwiedzających
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Biblioteka

Biblioteka posiada ponad 60 tys. wol. książek i czasopism. W tematyce jej księgozbioru dominuje historia żeglugi i okrętownictwa, a także literatura poświęcona marynarce wojennej i zmaganiom zbrojnym na morzu, szczególnie podczas I i II wojny światowej. Bogato reprezentowana jest publicystyka dwudziestolecia, inspirowana odzyskaniem przez Polskę wybrzeża i budową Gdyni. Rozwój powojennej gospodarki morskiej dokumentują obficie zasoby czasopism oraz literatury fachowej. W zbiorach biblioteki znajdują się ponadto liczne publikacje związane z modelarstwem okrętowym. Chlubą biblioteki są rzadkie w Polsce roczniki “Lloyd’s Register of Shipping”, jak również XIX-wieczny “Morskoj Sbornik”.

Biblioteka prenumeruje czasopisma polskie i obce, wśród których można wyróżnić takie, jak: “Nautologia”, “Morze, Statki i Okręty”, “Żagle”, “Modelarz”, “Namiary na Morze i Handel”, “Pomerania”, “National Geographic. Polska”, “Polish Maritime Research”, “Mariner’s Mirror”, “Model Shipwright”, “Neptunia”, “Schiff und Zeit”, “Sea History”, “Studies In Conservation”.

Z książek Biblioteki NMM można korzystać tylko w czytelni. Istnieje możliwość fotografowania zbiorów własnym sprzętem czytelnika i wyłącznie na jego użytek osobisty.

W przypadku chęci skorzystania z czytelni biblioteki prosimy o kontakt przez e-mail lub telefoniczny w celu ustalenia terminu wizyty.

Telefon: 58 301 86 11 w. 409

E-mail: biblioteka@nmm.pl


Katalog biblioteki NMM jest dostępny w Internecie.
Link do katalogu biblioteki (obecnie nie jest możliwe przeglądanie katalogu komputerowego przez Internet).

Udostępnienie nastąpiło dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.