• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Oferta

edukacja niepelnosprawniOferta dla szkół specjalnych

Serdecznie zapraszamy szkoły specjalne, świetlice i fundacje do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej. Aktywności, które proponujemy, przybliżają tematykę Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w postaci zajęć warsztatowych prowadzonych z humorem, w miłej, rodzinnej atmosferze. Uczestnicy poznają właściwości wody, rodzaje towarów, jakimi handlowano w dawnym Gdańsku, ciekawostki z życia flisaków wiślanych, a nawet wykonają własny… poduszkowiec!

Zajęcia dostosowujemy do konkretnego stopnia niepełnosprawności – w razie pytań oczywiście służymy informacją i wszelkimi wyjaśnieniami: edukacja@nmm.pl.

Na specjalne życzenie, podczas zwiedzania wystawy interaktywnej w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku, istnieje możliwość wyłączenia stanowisk, wytwarzających niedogodne dźwięki i redukcji natężenia oświetlenia sali.

Oferta dla osób niewidomych i niedowidzących

Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej, wystawa: „Łodzie ludów świata”edukacja niepelnosprawni

„Łodzie ludów świata” w Ośrodku Kultury Morskiej są wystawą, na której osoby niewidome i niedowidzące mogą poznawać przez dotyk świat egzotycznych wypraw. Z czego buduje się łodzie na Wyspach Salomona? Gdzie można spotkać łodzie plecione niczym kosze? Jakie nietypowe tratwy znajdują się w Peru, a jakie pochodzą ze Sri Lanki? Odkrywając wystawę, wysłuchamy niezwykłych opowieści o kulturze i zwyczajach ludów z różnych części świata.

Lekcje muzealne
Zamów oprowadzanie

Miejsce: Spichlerze na Ołowiance edukacja niepelnosprawni

Czy kula armatnia waży zawsze tyle samo i co zrobić, żeby nie uciekała? Jak długa powinna być łyżka prochowa? Jak ubrany był oficer, a jak puszkarz i czy często chodzili do fryzjera? Wejdziemy na pokład działowy dawnego żaglowca wojennego i posłuchamy odgłosów okrętowych oraz legend towarzyszących marynarskiej braci.

Lekcje muzealne
Zamów oprowadzanie

Wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowejedukacja niepelnosprawni

Narodowe Muzeum Morskie współpracuje od 2002 roku z Fundacją „Sprawni Inaczej”, organizując co roku wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

Serdecznie zapraszamy!