• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Konkurs dla dzieci „Mój wymarzony pojazd podwodny”

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym do zaprojektowania i zbudowania własnych pojazdów podwodnych! Ogłaszamy nowy konkurs, w którym nasi najmłodsi goście będą mogli wcielić się w role inżynierów i konstruktorów tworzących niepowtarzalne wehikuły do podwodnych podróży. Konkurs jest organizowany w ramach nadchodzącej wystawy „W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku”.

Wystawa „W toni…”, której otwarcie nastąpi już 27 kwietnia 2023 r., pokaże autorskie wynalazki polskich nurków i inżynierów służące do poruszania się pod wodą. Budowane nierzadko w zaciszu skromnych warsztatów, tzw. „metodą gospodarczą”, batyskafy, akwaplany i inne pojazdy podwodne rodzimej konstrukcji są jedynymi w swoim rodzaju wynalazkami. Z okazji otwarcia wystawy chcemy, aby podobną pomysłowość odkryły u siebie dzieci. Zachęcamy do puszczenia wodzy fantazji i skonstruowania modeli pojazdów, którymi młodzi konstruktorzy mogliby odbyć wymarzoną podróż w morskie głębiny i obejrzeć z bliska mieszkające tam zwierzęta lub odszukać zatopiony przed wiekami żaglowiec. Niech inspiracją będą wehikuły z naszych zbiorów: „Delfin I”, „Delfin II”, „Grześ” lub „Manta”. Najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej zostaną nagrodzone – przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego!

Zasady uczestnictwa w konkursie

Kategorie wiekowe:

  • dzieci w wieku przedszkolnym
  • uczniowie klas 0-4
  • uczniowie klas 5-8

Konkurs „Mój wymarzony pojazd podwodny” ma charakter konstruktorsko – rzeźbiarski.  Prace w formie przestrzennej mogą być wykonane w dowolnej technice: rzeźby różnego rodzaju, konstrukcji z klocków lub innych materiałów ekologicznych – rolek, pojemników, pudełek, papieru itp.

Do konkursu zostaną zakwalifikowane prace, których zdjęcia w wysokiej rozdzielczości zostaną przesłane emailem na adres konkursy@nmm.pl do 21 kwietnia 2023 r. Do wiadomości należy załączyć wypełnioną kartę zgłoszeniową.

Regulamin konkursu

Wręczenie nagród konkursowych odbędzie się podczas wernisażu wystawy „W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku” w Spichlerzach na Ołowiance, 27 kwietnia 2023 r. W tym dniu nagrodzone prace konkursowe staną się częścią wystawy.

Konkurs dla dzieci „Mój wymarzony pojazd podwodny”. Plakat