• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

„Żuraw – symbol Gdańska” – Konkurs artystyczny on-line

Jak zachować obraz Gdańskiego Żurawia w czasie, gdy pozostaje zamknięty dla zwiedzających? Można go sobie… stworzyć! W Międzynarodowym Dniu Dziecka ogłaszamy konkurs artystyczny, w którym będziecie mogli uruchomić potęgę wyobraźni i wykreować Żurawia ze swoich marzeń.

Długo wyczekiwany remont najstarszego oddziału NMM, Gdańskiego Żurawia został zainaugurowany wraz z początkiem 2021 r. Szeroko zakrojone prace renowacyjne pozwolą przywrócić zabytkowi jego blask i zachować go dla przyszłych pokoleń zarówno Gdańszczan, jak i turystów odwiedzających miasto. Dzięki przebudowie wnętrz w Żurawiu powstanie również nowa, znacznie większa i bogatsza niż dotychczas wystawa stała.

Zanim będziemy mogli ponownie otworzyć dla zwiedzających wrota jednej z najsłynniejszych gdańskich budowli, zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w naszym konkursie. Będziecie mogli stworzyć Żurawia z marzeń i snów, ze wszystkiego, co podpowiada Wam wyobraźnia, nawet, jeśli charakterystyczna sylwetka Żurawia jest Wam doskonale znana. Pokażcie nam, jak wyglądałby Wasz własny Żuraw.

 

Konkurs adresowany jest do dzieci z klas 0, 1-3 i 4-6 oraz do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności (do 18 roku życia). Startujemy w dwóch kategoriach – plastycznej i fotograficznej. Prace należy przesyłać w formie elektronicznej do dnia 30.11.2021 r. na adres e-mail: edukacja@nmm.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które pozwolą na rozwijanie niezwykłych talentów, a będą to między innymi: dron, aparat fotograficzny czy profesjonalne zestawy malarskie!

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w Regulaminie oraz pod adresem: Dział Edukacji, e-mail: edukacja@nmm.pl

Materiały do pobrania:
Regulamin Konkursu
Karta zgłoszeniowa

 

Żuraw – symbol Gdańska”- Konkurs artystyczny on-line - plakat


Projekt „Konserwacja, remont i modernizacja Żurawia Gdańskiego – oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku wraz z utworzeniem nowej wystawy stałej” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG oraz ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.