• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Zapraszamy na zwiedzanie z PTTK

21 lutego 2016 roku, w niedzielę – dwa nasze obiekty – Żuraw i Spichlerze na Ołowiance – oddajemy we władanie przewodnikom PTTK. Właśnie w ten dzień Narodowe Muzeum Morskie, podobnie jak inne trójmiejskie instytucje kultury, obchodzi Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego i zaprasza wszystkich na specjalne, darmowe zwiedzanie.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego został ustanowiony podczas II Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, która odbyła się 21 lutego 1989r. w Nikozji. Myślą przewodnią święta przewodników jest nieodpłatne oprowadzanie turystów i mieszkańców, w ich języku i po ich terenie. Dzień ten ma również za zadanie zaprezentowanie lokalnej społeczności pracy przewodnika turystycznego oraz podkreślenie wartości zawodu w obsłudze turystów, jak i promocji miasta, regionu, muzeów i najważniejszych w mieście miejsc.

21 lutego 2016 roku przewodnicy turystyczni PTTK z Koła Przewodników PTTK im. Franciszka Mamuszki będą oprowadzać zwiedzających po oddziałach NMM w ramach zakupionego biletu. Po Żurawiu oprowadzać gości będzie pan Tomasz Zieliński i pan Jacek Treder, a po Ołowiance – pan Grzegorz Litwińczuk. Oprowadzanie odbędzie się o godz. 12:00. i 14:00.

Więcej informacji na temat zwiedzania z przewodnikiem PTTK – it@pttk-gdansk.pl, tel. 58 301 91 51.