• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Wolontariusze z Niemiec w Kątach Rybackich

Przez pięć dni wolontariusze z Niemiec pracowali w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich. Młodzi ludzie zajmowali się renowacją zabytkowych jednostek rybackich, będących w zbiorach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Niemieccy wolontariusze ze stowarzyszenia Internationale Jugendgemeinschaftsdienste (Międzynarodowe Służby Wspólnotowe Młodzieży) naprawiali i malowali tradycyjne łodzie rybackie: barkasy i żakówki w ramach programu FJD (Freiwilliges Jahr in der Denkmalpflege) Dobrowolnego Roku w Ochronie Zabytków. FJD to niemiecki program, który pozwala młodym ludziom odbyć praktyki w dowolnie wybranych instytucjach kultury i muzeach, urzędach ochrony zabytków oraz zakładach rzemieślniczych.

Internationale Jugendgemeinschaftsdienste jest niezależnym organizatorem międzynarodowej pracy młodzieży, który od 65 lat pomaga młodym ludziom aktywnie angażować się na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Cały program finansowany jest przez Niemiecką Fundację Ochrony Zabytków.

Wizyta niemieckich gości w Kątach Rybackich to pierwsza taka akcja w historii Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Jej inicjatorem jest prof. Bolesław Mazurkiewicz, Przewodniczący Rady Narodowego Muzeum Morskiego.

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]