• Spichlerze na Ołowiance i statku-muzeum "Sołdek" w dniu 24.09.2022 r. w związku z festynem będą czynne dla zwiedzających w godz. 10:00-18:00 (prom kursuje w godzinach 12:00-20:00)
• Mostek kapitański wraz ze skrzydełkami na statku-muzeum "Sołdek" w dniach 24-25.09.2022 r. z powodu prac remontowych, będzie niedostępny dla zwiedzających
• Prom "Motława" w dniach 27-28.09.2022 r. nie kursuje. Za utrudnienia przepraszamy
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Konkurs na nowe logo Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Nowoczesne, spójne i wzmacniające markę instytucji – takie ma być nowe logo Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Rusza pierwszy z trzech etapów otwartego konkursu na logo i identyfikację wizualną NMM. Konkurs jest współorganizowany ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej i łączy się z podniesieniem instytucji do rangi Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Nowy, oryginalny znak graficzny Muzeum ma nawiązywać do charakteru jednostki oraz ujednolicać identyfikację wszystkich jego oddziałów. Logo powinno również zwracać uwagę na nowoczesność i prestiż instytucji.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 31 marca wysłać swoje portfolio, zawierające minimum jeden projekt identyfikacji wizualnej instytucji państwowej, kulturalnej lub o zbliżonej tematyce. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń jury wybierze pięciu projektantów (studiów projektowych) i zaprosi ich do płatnego wykonania trzech propozycji logo wraz z jego przykładowym zastosowaniem. Spośród finalistów konkursu zostanie wyłoniony zwycięzca, który wykona identyfikację Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku i otrzyma nagrodę w wysokości 13 000 zł. Ogłoszenie wyników I etapu nastąpi do dnia 7 kwietnia 2014.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu oraz jego regulaminem na stronie Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.