• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Konkurs na nowe logo Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Nowoczesne, spójne i wzmacniające markę instytucji – takie ma być nowe logo Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Rusza pierwszy z trzech etapów otwartego konkursu na logo i identyfikację wizualną NMM. Konkurs jest współorganizowany ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej i łączy się z podniesieniem instytucji do rangi Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Nowy, oryginalny znak graficzny Muzeum ma nawiązywać do charakteru jednostki oraz ujednolicać identyfikację wszystkich jego oddziałów. Logo powinno również zwracać uwagę na nowoczesność i prestiż instytucji.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 31 marca wysłać swoje portfolio, zawierające minimum jeden projekt identyfikacji wizualnej instytucji państwowej, kulturalnej lub o zbliżonej tematyce. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń jury wybierze pięciu projektantów (studiów projektowych) i zaprosi ich do płatnego wykonania trzech propozycji logo wraz z jego przykładowym zastosowaniem. Spośród finalistów konkursu zostanie wyłoniony zwycięzca, który wykona identyfikację Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku i otrzyma nagrodę w wysokości 13 000 zł. Ogłoszenie wyników I etapu nastąpi do dnia 7 kwietnia 2014.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu oraz jego regulaminem na stronie Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.