→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym (do 16.01.2022)
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Edukacja

Dział Edukacji (edukacja@nmm.pl, tel. 58 329 87 33, tel. kom. 603 209 066)
Naszą ofertę (lekcje muzealne) kierujemy do przedszkoli i szkół. Organizujemy także warsztaty dla rodzin, dzieci i dorosłych .

Tematyka lekcji muzealnych związana jest z działalnością człowieka na morzu – na przykład słynnymi żeglarzami i rejsami, statkami i okrętami, archeologią podwodną, historią Gdańska. Organizujemy także zajęcia dedykowane bieżącym wystawom czasowym.

Zajęcia prowadzone są w salach wystawowych naszego muzeum – w różnych jego oddziałach. Do pełniejszego przedstawienia proponowanego tematu wykorzystujemy prezentacje multimedialne i filmy oraz eksponaty wypożyczone z magazynów muzealnych. W trakcie spotkania stosujemy różne metody pracy, skłaniające uczestników do aktywnego udziału w lekcjach. Uzupełnieniem zajęć są m.in. gry, zabawy ruchowe oraz karty zadań.

Nauczycieli zainteresowanych innymi zagadnieniami związanymi z morzem (np. żeglarstwem) prosimy o kontakt – zorganizujemy dla nich specjalne zajęcia.

Edukatorzy:

Przemysław Węgrzyn Przemysław Węgrzyn, kierownik – p.wegrzyn@nmm.pl,
tel. 58 329 87 32, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Kamila Jezierewska Kamila Jezierewska, zastępca kierownika – k.jezierewska@nmm.pl,
tel. 58 329 87 33, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Krystyna Stubińska Krystyna Stubińska – kstubinska@nmm.pl,
tel. 58 329 87 31, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Maria Jaroszewska Maria Jaroszewska – m.jaroszewska@nmm.pl,
tel. 58 329 87 33, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Weronika Pelc-Garska Weronika Pelc-Garska – w.pelc@nmm.pl,
tel. 58 329 87 33, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Patryk Herdzik Patryk Herdzik – p.herdzik@nmm.pl,
tel. 58 329 87 35, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Barbara Wojczuk‐Krystek Barbara Wojczuk‐Krystek – b.krystek@nmm.pl,
tel. 58 329 87 35, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Monika Golenko Monika Golenko – m.golenko@nmm.pl,
tel. 58 301 86 11 w. 400, 80-751 Gdańsk, Ołowianka 9-13
Gabriela Chrzanowiecka Gabriela Chrzanowiecka – g.chrzanowiecka@nmm.pl,
tel. 58 761 75 31, 83-110 Tczew, ul. Paderewskiego 24
Aleksandra Grońska Aleksandra Grońska – a.buczek@nmm.pl,
tel. 58 761 75 31, 83-110 Tczew, ul. Paderewskiego 24