• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

XIV Regaty Instytucji Kultury 2024

Osiem załóg zmierzy się w XIV Regatach Instytucji Kultury. To coroczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalnych atrakcji Trójmiasta, gromadzi nad brzegami Motławy pracowników i sympatyków instytucji kulturalnych z terenu całego Pomorza. Regaty są okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także do integracji środowiska i promocji instytucji uczestniczących w imprezie. Zawody rozpoczną się 24 maja o 16.00 na nabrzeżu Wyspy Ołowianki.

Siła w wodzie!

Na starcie tegorocznych zawodów zobaczymy: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Hevelianum, Akwarium Gdyńskie, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Muzeum II Wojny Światowej. Dwudziestoosobowe załogi rywalizują na dystansie ok. 250 metrów. Start zlokalizowany jest przy Hotelu Hilton, a meta na wysokości Żurawia.

Rodzinny piknik towarzyszący

Biuro zawodów i „strefa kibica”, z możliwością zakupu posiłku, zlokalizowane zostaną na nabrzeżu Ołowianki, przy Narodowym Muzeum Morskim; tam też nastąpi dekoracja zwycięzców. Impreza tradycyjnie uświetnia obchody Europejskiego Dnia Morza oraz Dnia Muzealnika. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, które jest gospodarzem regat, zaprasza wszystkich do wspólnego kibicowania i świętowania tego wyjątkowego dnia. Zapowiada się świetna atmosfera oraz okazja do integracji z pracownikami instytucji kultury.

Niech wygra najlepszy!

Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest puchar przechodni ufundowany przez Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego, które równocześnie jest patronem i mecenasem regat. Jak co roku w przygotowaniu wydarzenia pomaga Morski Robotniczy Klub Sportowy w Gdańsku pod przewodnictwem Prezesa – Włodzimierza Schmidta. Sekcja Łodzi Smoczych Klubu zapewnia sprzęt oraz fachową obsługę podczas wyścigów, pomaga też w profesjonalnym przygotowaniu do zawodów. Patronat medialny nad XIV Regatami Smoczych Łodzi Instytucji Kultury objęło Radio Gdańsk, TVP Gdańsk oraz portal Trójmiasto.pl.

Harmonogram regat eliminacyjnych:

Wyścig nr 1.  godz. 16.20
MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W GDAŃSKU  – HEVELIANUM

Wyścig nr 2. godz. 16.40
AKWARIUM GDYŃSKIE – NARODOWE MUZEUM MORSKIE W GDAŃSKU

Wyścig nr 3. godz. 17.00
MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ – MUZEUM ZAMKOWE W MALBORKU

Wyścig nr 4. godz. 17.20
MUZEUM NARODOWE W GDAŃSKU – MUZEUM GDAŃSKA

Wyścigi finałowe będą rozgrywane od godz. 17.40.