• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 12 maja 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

„Od kropli do oceanu”. Dzień Wody w Ośrodku Kultury Morskiej

Zapraszamy do rodzinnego świętowania Światowego Dnia Wody w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku! W niedzielę 24 marca 2024 r. w godzinach 11:00–14:00 na odwiedzające nas rodziny z dziećmi czekają niezapomniane „wodne” atrakcje: eksperymenty, warsztaty artystyczne oraz pokazy naukowe. A wszystko to w cenie biletu na wybraną wystawę w Ośrodku Kultury Morskiej.

Program:
 1. Warsztaty konserwatorskie, parter: „Świat wody”
  – wejścia ciągłe od 11.00 do 13.50 (ostatnie wejście o 13.50)
  W warsztatach konserwatorskich stworzyliśmy atrakcje specjalnie z myślą o naszych najmłodszych zwiedzających. Odkryjecie tu tajemnicę origami, tworząc niezwykłe łódki, które naprawdę pływają! Zobaczycie, jak lilie wodne rozkwitają na powierzchni wody i zabawicie się w łowienie kropelek wody, które odsłonią przed Wami fascynujące fakty o wodzie: kluczowej substancji dla życia na naszej planecie.
 1. Sala Plastyczna na I piętrze: „Tam, gdzie kropla staje się oceanem – malarskie impresje”
  – wejścia ciągłe od 11.00 do 13.40 (ostatnie wejście o 13.40)
  Warsztaty plastyczne rozwijające kreatywność i wyobraźnię. „Akwarelowa kropla wody” na kartce papieru rozdmuchiwana przez ekologiczną słomkę będzie punktem wyjścia do stworzenia malarskiego, morskiego świata głębin. Jakie znaczenie ma woda dla ludzi? Jakie zwierzęta żyją w wodzie? Na powyższe pytania odpowiemy podczas malowania… na wodzie specjalnymi, wielobarwnymi markerami.
 1. Sala edukacyjna, parter: Pokaz naukowy
  – wejścia o 11.00, 12.00 i 13.00
  Od chłodnych wód jeziora, przez wzburzone fale morza, aż po głębiny oceanu i rwące rzeki – woda jest naszym ulubionym sposobem na ucieczkę od upałów. Ale woda to nie tylko źródło chłodu i zabawy. Jest również fascynującą substancją chemiczną, która kryje w sobie mnóstwo tajemnic do odkrycia. W czasie interaktywnego pokazu naukowego zobaczymy serię intrygujących eksperymentów z wodą w roli głównej. Czy substancja, którą codziennie pijemy i tak dobrze znamy, może nas czymś jeszcze zaskoczyć? Przyjdźcie do Ośrodka Kultury Morskiej i przekonajcie się sami!
Informacje praktyczne:

Data: 24.03.2024 (niedziela)
Czas: 11.00-14.00
Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej, ul. Tokarska 21-25, 80-888 Gdańsk
Bilety: wstęp na wszystkie atrakcje w cenie biletu na wybraną wystawę: „Ludzie-statki-porty” lub  „Łodzie ludów świata”