• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

„Nabywanie, ewidencjonowanie, inwentaryzacja kontrolna, deakcesja zbiorów”. Seminarium PSIM i NMM

Polskie Stowarzyszenie Inwentaryzatorów Muzealnych (PSIM) oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku (NMM) zapraszają do udziału w seminarium z zakresu podstawowych zadań inwentaryzatora pt. „Nabywanie, ewidencjonowanie, inwentaryzacja kontrolna, deakcesja zbiorów”.

Program wydarzenia obejmie zagadnienia związane z opieką nad kolekcją muzealną, zarówno przez inwentaryzatorów jak i osoby realizujące zadania z zakresu zarządzania zbiorami w ramach innych stanowisk – od etapu pozyskiwania zbiorów, poprzez ich dokumentację i dbanie o odpowiednie zabezpieczenie przed ich przekazaniem w ręce specjalistów: konserwatorów, opiekunów magazynów itp. Poruszone zostaną także zagadnienia związane z inwentaryzacją zbiorów oraz dotyczące skreśleń obiektów z inwentarza muzealiów. Zaprezentowane zostaną praktyczne wskazówki dotyczące stosowania przepisów i sprawowania fachowej opieki nad zbiorami. Wydarzenie będzie też okazją do zapoznania się z programem bazodanowym MUZA oraz rozwiązaniami przydatnymi w ewidencjonowaniu w systemie elektronicznym. W tej części szkolenia weźmie udział i wesprze uczestników partner PSIM – firma MobileMS sp. z o. o., tworząca oprogramowanie wspomagające pracę muzeów oraz innych instytucji kultury MUZA.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 1 marca 2024 r. w godzinach 9:30 – 16:00 w oddziale NMM – Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku przy ul. Tokarskiej 21-25.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać od koordynatorek:

  • Brygida Sonnack – Główna Inwentaryzator NMM, członkini PSIM, e-mail: b.sonnack@nmm.pl
  • Natalia Fyderek – Główna Inwentaryzator Muzeum Fotografii w Krakowie, członkini Zarządu PSIM, email: natalia.fyderek@mufo.krakow.pl

Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na oficjalnej stronie PSIM.

logo Polskiego Stowarzyszenia Inwentaryzatorów Muzealnych