• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Tworzymy „Szlachetną Paczkę”! Wspólnie pomożemy Pani Marcie!

Pracownicy Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku już po raz trzeci podjęli wyjątkowe wyzwanie, dołączając do akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. To nie tylko tradycja, ale także wyraz silnej więzi społecznej oraz troski o potrzebujących, którzy w trudnych chwilach mogą liczyć na wsparcie ze strony pracowników muzeum. W tym roku pomoc skierowana jest do Pani Marty – mieszkanki Wrzeszcza, której niska emerytura nie pozwala na zapewnienie podstawowych potrzeb: zakup leków i żywności.

Zbiórka na terenie ośmiu muzealnych oddziałów rozpoczęła się 20 listopada 2023 r. i potrwa do 11 grudnia. To nie tylko czas zbierania środków finansowych, ale także mobilizacja społeczności muzealnej do wspólnego działania na rzecz drugiego człowieka.

– Jesteśmy poruszeni historią Pani Marty. Seniorka  boryka się z problemami zdrowotnymi, a poruszanie się sprawia jej ból. Utrzymuje się z niskiej emerytury. Po odjęciu kosztów utrzymania i leczenia, na życie pozostaje jej 612 zł. Za zebrane pieniądze planujemy kupić Pani Marcie żywność z długą datą ważności, kołdrę, pościel, środki czystości, ciepłe zimowe buty, wełniany koc oraz bon na leki do wykorzystania w aptece. Pani Marta ceni porządek, ale jej obecny odkurzacz jest stary, ciężki i często się psuje. Chcemy spełnić jej marzenie o nowym bezprzewodowym urządzeniu – mówi dr Robert Domżał, dyrektor NMM.

Na 12 grudnia pracownicy muzeum zaplanowali zakupy, a 14 grudnia nastąpi wspólne pakowanie prezentów. Do magazynu „Szlachetnej Paczki” trafią one podczas Weekendu Cudów, czyli 16 i 17 grudnia. Do zbiórki mogą dołączyć osoby spoza muzealnej społeczności. Wszelkich informacji na ten temat udziela Łukasz Grygiel: tel. 572725237, l.grygiel@nmm.pl.

Tworzymy „Szlachetną Paczkę”! Wspólnie pomożemy Pani Marcie!

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]