• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Twoja opinia ma znaczenie! Weź udział w konsultacjach społecznych dot. wystawy w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie!

Dyrekcja Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych, które pozwolą wpłynąć na kształt i treść przyszłej wystawy stałej w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie. Swoje uwagi, sugestie oraz propozycje zmian będzie można przekazać osobiście 7 grudnia 2023 r. – podczas otwartego spotkania w Łebie lub już teraz za pomocą adresu e-mail: konsultacje@nmm.pl.

Zróbmy to razem!

Budowane Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie będzie miejscem, które dzięki eksponatom połączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Ekspozycja będzie odkrywać tajemnice Bałtyku, zadziwiając, ucząc i bawiąc jednocześnie. Konsultacje społeczne mają realny wpływ na powstanie niezapomnianej wystawy stałej prezentującej zagadnienia związane z archeologicznymi badaniami podwodnymi prowadzonymi przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz prezentacją tematyki szeroko rozumianego rybołówstwa.

Kto może wziąć udział?

Konsultacje społeczne mają charakter otwarty i są skierowane do mieszkańców województwa pomorskiego, powiatu lęborskiego, Gminy Miejskiej Łeba oraz wszystkich osób zainteresowanych budową nowego oddziału Narodowego Muzeum Morskiego, w tym przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń, biur i fundacji działających na rzecz lokalnej społeczności. Celem konsultacji jest uwzględnienie różnych perspektyw i opinii tak, aby stworzyć oddział muzeum, który będzie atrakcyjny i wartościowy dla szerokiego grona odbiorców.

Przyjdź na spotkanie w Łebie!

Podczas otwartego spotkania pracownicy Narodowego Muzeum Morskiego przybliżą aktualny stan pracy przy budowie, harmonogram kolejnych etapów oraz ogólny zamysł tworzonej wystawy i przyszłej funkcji nowego oddziału. Przewidziano również dyskusję, podczas której będzie można wnieść uwagi, propozycje zmian oraz przedstawić własne pomysły. Spotkanie to okazja do bezpośredniego kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za projekt. Wydarzenie zaplanowano 7 grudnia w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec. Początek o godz. 17.00

Weź udział w konsultacjach online

Zbieranie uwag, wniosków i sugestii dot. planowanej wystawy w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie odbywa się także w formie elektronicznej poprzez e-mail: konsultacje@nmm.pl. Pod tym adresem można przesyłać swoje opinie, propozycje i komentarze związane z powstającą wystawą. Wszystkie przesłane sugestie zostaną starannie rozpatrzone i pomogą wpłynąć na ostateczny kształt wystawy. Im więcej osób weźmie udział w konsultacjach, tym bardziej różnorodna i bogata będzie baza informacji, którą muzeum będzie miało do dyspozycji.

Wypełnij krótką ankietę

Kolejną formą zbierania opinii jest wypełnienie ankiety online. Pozwoli ona lepiej poznać oczekiwania wobec muzeum odnośnie zastosowanych w nim środków i sposobów spędzania tam czasu. Ankieta składa się z 12 pytań. Jej wypełnienie zajmuje 5 minut. Badanie potrzeb skierowane jest do wszystkich potencjalnych odbiorców nowej oferty muzealnej, bez względu na wiek, narodowość czy preferowane sposoby spędzania wolnego czasu. Zachęcamy do zapoznania się z ankietą dostępną pod adresem.

Konsultacje społeczne dot. wystawy w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie. Plakat


Budowa oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa oraz z Funduszu Promocji Kultury.

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego