• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 12 maja 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Warsztaty dla szkół i przedszkoli z okazji Światowego Dnia Wody

Światowy Dzień Wody (World Water Day), ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r., obchodzony jest corocznie w dniu 22 marca. Z tej okazji Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku serdecznie zaprasza swoich najmłodszych gości na zajęcia edukacyjne, których tematem będzie oczywiście woda. Warsztaty w promocyjnej cenie 3 zł od osoby będą odbywać się w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku i w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie w dniach od 21 do 24 marca 2023 r.

Zajęcia w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku

Dlaczego woda jest mokra? Dla klas 0-3
Czy można stworzyć substancję, która jednocześnie zachowuje się jak ciało stałe i ciecz? W naszym muzeum wszystko jest możliwe, a uczniowie mogą poczuć się jak prawdziwi naukowcy! Przeprowadzą eksperymenty, dzięki którym m.in. poznają zjawisko dyfuzji i adhezji oraz zaobserwują napięcie powierzchniowe. Zajęcia obejmują również zwiedzanie wystawy interaktywnej „Ludzie – Statki – Porty”.

Dlaczego morze jest słone? Dla klas 1-3
Dlaczego w słonej wodzie nurkowanie jest trudniejsze? Czy można pić wodę morską? Skąd w morzu wzięła się sól? Zapraszamy na zajęcia, które wyjaśnią różne zagadki związane z morzem. Podczas warsztatów wykonamy szereg doświadczeń, które pozwolą nam lepiej poznać wodę i sól oraz oczywiście odpowiedzieć na pytanie, dlaczego morze jest słone. Zajęcia obejmują również zwiedzanie wystawy interaktywnej „Ludzie – Statki – Porty”.

Co pływa, co tonie? Dla grup przedszkolnych i klas 0
W trakcie zajęć uczniowie, wykonując proste doświadczenia, zbadają właściwości wody oraz zachowanie różnych zanurzonych w niej przedmiotów. Lekcja przybliży dzieciom zasady rządzące fizyką – edukator wyjaśni, dlaczego ciężkie statki nie toną, a małe kamienie idą na dno. Zajęcia obejmują również zwiedzanie wystawy interaktywnej „Ludzie – Statki – Porty”.

01.Zajęcia na wystawie interaktywnej „Ludzie – Statki – Porty” w Ośrodku Kultury Morskiej
Zajęcia na wystawie interaktywnej „Ludzie – Statki – Porty” w Ośrodku Kultury Morskiej
Zajęcia w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

Wodne eksperymenty. Dla klas 1-3
Co się stanie, gdy zmieszamy wodę z olejem? Czy papier w wodzie może być… suchy? Przelewając, topiąc i mieszając zbadamy niezwykłe właściwości wody. Dowiemy się także, jak nazywają się przedmioty, których naukowcy używają w swoich pracowniach.

Informacje praktyczne

Zapraszamy do rezerwacji wybranych zajęć przez panel na naszej stronie: rezerwacje.nmm.pl.
Ceny biletów: uczestnicy 3 zł, opiekunowie 1 zł
Uwaga: liczba terminów zajęć w promocyjnej cenie jest ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń.
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: edukacja@nmm.pl

Wodne eksperymenty w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie
Wodne eksperymenty w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie