• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Grudniowe zmiany w Muzeum. Obowiązują nowe godziny otwarcia oddziałów

Goście odwiedzający w grudniu Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku będą musieli wziąć pod uwagę ważne zmiany. Jedną z najważniejszych będzie całkowicie zamknięcie dla turystów statków-muzeów „Dar Pomorza” oraz „Sołdek”. W pozostałych oddziałach obowiązywać będą nowe godziny otwarcia.

Ekonomia i gospodarność

Zmiana czasu zwiedzania oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będzie obowiązywała od 1 do 31 grudnia. Ma to bezpośredni związek z zaleceniami Ministerstwa Klimatu i Środowiska, które w związku z kryzysem energetycznym rekomenduje zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

–  Mamy ogromną nadzieję, że turyści, mieszkańcy Gdańska i regionu, wobec podjętych przez nas decyzji, wykażą się wyrozumiałością. Chcemy zachęcić ich, aby nie rezygnowali z odwiedzin w naszych oddziałach, a jedynie skorygowali dni i godziny wizyt – mówi dr Marcin Westphal, Zastępca dyr. ds. merytorycznych Narodowego Muzeum Morskiego.

Oszczędności w placówce uda się także wypracować dzięki pracy zdalnej. Pracownicy biurowi w wybrane poniedziałki i wtorki będą pracować z domu.

W grudniu po nowemu

Według przyjętych rozwiązań w grudniowe wtorki i czwartki: Spichlerze na Ołowiance, Ośrodek Kultury Morskiej, Muzeum Rybołówstwa w Helu Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie czynne będą w godz. 11.00-15.00. Z kolei w środy: od 13.00-15.00, a od piątku do niedzieli od 10:00 – 16:00. Odrębne godziny otwarcia w grudniu obowiązywać będą Muzeum Zalewu Wiślanego. Oddział w Kątach Rybackich czynny będzie od poniedziałku do czwartku w godz. 11:00-15:00 oraz w piątki: 10:00-16:00. W sobotę i niedziele pozostanie zamknięty. Z uwagi na święta Bożego Narodzenia wszystkie oddziały będą niedostępne dla zwiedzających od 24-26.12.2022 r. Ponadto w Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, dniem bezpłatnego wstępu na wystawy stałe będzie sobota.

Szczegółowy harmonogram otwarcia w poszczególnych oddziałach w grudniu można znaleźć tutaj.