• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 12 maja 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Weekend seniora z kulturą

W dniach 1 i 2 października 2022 r. w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju.

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku z myślą o gościach w wieku 65+ przygotowało interaktywne spotkanie ze sztuką w dniu 1 października 2022. O godzinie 12:00 zapraszamy do Spichlerzy na Ołowiance na oprowadzanie kuratorskie po Galerii Morskiej, które poprowadzi dr Monika Jankiewicz-Brzostowska. Następnie, o godzinie 13:00, odbędą się warsztaty malarskie, inspirowane twórczością słynnego malarza i konserwatora gdańskich zabytków, Ignacego Klukowskiego. Muzeum zapewni uczestnikom wszelkie materiały plastyczne.

Przez cały weekend, 1 i 2 października 2022 r., bilety wstępu do wszystkich czynnych oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego dla osób w wieku 65+ będą w cenie symbolicznej złotówki.

Serdecznie zapraszamy!

Weekend seniora z kulturą. Naber