• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Warsztaty dla młodzieży w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich

Serdecznie zapraszamy na zajęcia warsztatowe dla młodzieży, które odbywają się w przepięknie położonym Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich. Gwarantujemy: miłą atmosferę, ciekawe zajęcia praktyczne oraz urokliwe krajobrazy! Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.

W warsztacie powroźnika (60 minut)
Warsztaty przybliżają zagadnienia związane z powroźnictwem. Uczestnicy zapoznają się z techniką skręcania lin oraz nazwami narzędzi używanych przez powroźnika. Linę -samodzielnie skręconą przy użyciu maszyny powroźniczej – każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu!

Na torze powroźniczym (90 minut)
Uczestnicy warsztatów uzyskają wiedzę na temat funkcjonowania dawnych „torów” powroźniczych, poznają nazwy narzędzi wykorzystywanych do skręcania lin oraz różnych rodzajów włókien, w tym, jak przygotować naturalne włókno do procesu tworzenia liny. Punktem kulminacyjnym zajęć będzie samodzielne skręcenie i wypolerowanie liny, którą będzie można oczywiście zabrać ze sobą na pamiątkę!

Terminy: od poniedziałku do piątku (w godzinach otwarcia Muzeum)
Cena: 8 zł od osoby
Rezerwacja i informacje: m.zalewu@nmm.pl (tel. 603-112-788)

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]