• 30 maja 2024 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Sukces „Szlachetnej Paczki” w muzeum. Pracownicy zapewnili wspaniałe święta Panu Tomaszowi

Dokładnie 2150 złotych udało się zebrać pracownikom Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Kwota ta pozwoliła zaspokoić najpilniejsze potrzeby Pana Tomasza, który w tym roku został objęty pomocą w ramach „Szlachetnej Paczki”. Dzięki zaangażowaniu muzealników 58-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego będzie mógł spędzić najbliższe święta nie martwiąc się o zabezpieczenie podstawowych potrzeb.

Za zebrane przez pracowników NMM pieniądze udało się zakupić żywność o długiej dacie ważności, odzież na zimę i lato oraz farbę, która posłuży do odświeżenia domu. Dodatkowo Pan Tomasz otrzyma bon o wartości 400 złotych do wykorzystania w jednym z dyskontów spożywczych.

– Wiemy, że Pan Tomasz boryka się z trudną sytuacją. Utrzymuje się z zasiłku w kwocie 640 zł. Jest osobą niepełnosprawną i pozostaje pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jego historia mocno nas poruszyła, bo trudno sobie wyobrazić życie w tak skromnych warunkach. Dziś już wiemy, że w najbliższych miesiącach poprawi się nieco komfort życia Pana Tomasza. Muzealnicy stanęli na wysokości zadania i mogą być z siebie dumni. – przyznaje dr Robert Domżał, dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

By jeszcze bardziej poczuć klimat pomagania muzealnicy postanowili zorganizować wspólne pakowanie prezentów. W segregowanie produktów, klejenie i ozdabianie pudełek zaangażowali się przedstawiciele kilku działów.

– Zauważyliśmy, że potrzeby Pana Tomasza nie są wygórowane. Posiadanie ciepłego swetra, czy eleganckich spodni na wyjście do kościoła dla nas wydaje się być normą, a w przypadku podopiecznego „Szlachetnej Paczki” było marzeniem. Mamy niezwykłą satysfakcję, że w tym szczególnym czasie mogliśmy sprawić komuś radość. Jesteśmy przekonani, że zakupiona przez nas żywność i odzież posłużą przez długie miesiące. – dodaje Sylwia Paszko z Działu Historii Budownictwa Okrętowego NMM.

Prezenty zapakowane przez pracowników Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku trafiły do magazynu „Szlachetnej Paczki”. Stamtąd przekazano je bezpośrednio do Pana Tomasza.