• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Przedłużamy święta! Narodowe Muzeum Morskie przygotowało atrakcje dla całych rodzin

Aby świąteczny czas spędzony przy stole nie odbił się negatywnie na naszym zdrowiu, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku proponuje aktywne zwiedzanie swoich oddziałów. Podczas podziwiania wystaw dodatkowo będzie można wziąć udział w muzealnej grze, poznać zwyczaje świąteczne i sylwestrowe na różnych kontynentach oraz skonstruować własny statek!

Tydzień pełen muzealnych niespodzianek rozpocznie się we wtorek 28 grudnia i potrwa do niedzieli 2 stycznia 2022 roku. W Spichlerzach na Ołowiance będzie można wziąć udział w grze muzealnej związanej z wystawą czasową „Do DNA” oraz przespacerować się po Muzeum z… własnym telefonem.

– Proponujemy świąteczną ścieżkę edukacyjną z kodami QR, które będą rozmieszczone w naszych salach. Przy pomocy telefonu będzie można je zeskanować i poznać historię zabytków. Z kolei podczas rodzinnej gry pt. „Z Torunia nad morze”, wyrzucając odpowiednią liczbę oczek, wyruszymy w podróż po wielkoformatowej mapie polskiego wybrzeża z czasów II RP. – wylicza Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM.

Sporo atrakcji na zwiedzających czekać będzie również w Ośrodku Kultury Morskiej tuż przy popularnym Żurawiu. Zaplanowano tam m.in. zabawę pod hasłem „Śladami zimowych eksperymentów”.

– Na wystawie „Łodzie ludów świata” zwiedzający odnajdą trzy łodzie z kodami QR prowadzącymi go do eksperymentu związanego z regionem świata, z którego pochodzi dana łódź. Rozdamy również karty z krótkim opisem zwyczajów świątecznych w wybranym regionie świata oraz instrukcją wykonania domowej zabawki z papieru lub materiałów ekologicznych.  – dodaje Kamila Jezierewska.

W  OKM muzealnicy ustawili również duży monitor, na którym wyświetlany będzie instruktażowy film, pokazujący jak zrobić statek z origami. Nasi goście, stojąc przed ekranem, będą mogli spróbować własnych sił, naśladując kolejne fazy budowy statku. Wszystkie wydarzenia zaplanowano w dniach od 28.12.2021 – 02.01.2022 roku w godzinach otwarcia wystaw, tj. 10.00-16.00, a w środę 13.00-16.00.

SPICHLERZE NA OŁOWIANCE

  • Gra muzealna związana z wystawą czasową „Do DNA” – wystawa czasowa
  • Świąteczna ścieżka edukacyjna z kodami QR – wystawa stała
  • Rodzinna gra wielkoformatowa pt. „Z Torunia nad morze” – Arsenał w Spichlerzach

OŚRODEK KULTURY MORSKIEJ – wystawa „Łodzie ludów świata”

  • „Śladami zimowych eksperymentów”
  • Zwyczaje świąteczne i sylwestrowe na różnych kontynentach
  • „Statek z origami”

Przedłużamy święta - plakat