• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Przedłużamy święta! Narodowe Muzeum Morskie przygotowało atrakcje dla całych rodzin

Aby świąteczny czas spędzony przy stole nie odbił się negatywnie na naszym zdrowiu, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku proponuje aktywne zwiedzanie swoich oddziałów. Podczas podziwiania wystaw dodatkowo będzie można wziąć udział w muzealnej grze, poznać zwyczaje świąteczne i sylwestrowe na różnych kontynentach oraz skonstruować własny statek!

Tydzień pełen muzealnych niespodzianek rozpocznie się we wtorek 28 grudnia i potrwa do niedzieli 2 stycznia 2022 roku. W Spichlerzach na Ołowiance będzie można wziąć udział w grze muzealnej związanej z wystawą czasową „Do DNA” oraz przespacerować się po Muzeum z… własnym telefonem.

– Proponujemy świąteczną ścieżkę edukacyjną z kodami QR, które będą rozmieszczone w naszych salach. Przy pomocy telefonu będzie można je zeskanować i poznać historię zabytków. Z kolei podczas rodzinnej gry pt. „Z Torunia nad morze”, wyrzucając odpowiednią liczbę oczek, wyruszymy w podróż po wielkoformatowej mapie polskiego wybrzeża z czasów II RP. – wylicza Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM.

Sporo atrakcji na zwiedzających czekać będzie również w Ośrodku Kultury Morskiej tuż przy popularnym Żurawiu. Zaplanowano tam m.in. zabawę pod hasłem „Śladami zimowych eksperymentów”.

– Na wystawie „Łodzie ludów świata” zwiedzający odnajdą trzy łodzie z kodami QR prowadzącymi go do eksperymentu związanego z regionem świata, z którego pochodzi dana łódź. Rozdamy również karty z krótkim opisem zwyczajów świątecznych w wybranym regionie świata oraz instrukcją wykonania domowej zabawki z papieru lub materiałów ekologicznych.  – dodaje Kamila Jezierewska.

W  OKM muzealnicy ustawili również duży monitor, na którym wyświetlany będzie instruktażowy film, pokazujący jak zrobić statek z origami. Nasi goście, stojąc przed ekranem, będą mogli spróbować własnych sił, naśladując kolejne fazy budowy statku. Wszystkie wydarzenia zaplanowano w dniach od 28.12.2021 – 02.01.2022 roku w godzinach otwarcia wystaw, tj. 10.00-16.00, a w środę 13.00-16.00.

SPICHLERZE NA OŁOWIANCE

  • Gra muzealna związana z wystawą czasową „Do DNA” – wystawa czasowa
  • Świąteczna ścieżka edukacyjna z kodami QR – wystawa stała
  • Rodzinna gra wielkoformatowa pt. „Z Torunia nad morze” – Arsenał w Spichlerzach

OŚRODEK KULTURY MORSKIEJ – wystawa „Łodzie ludów świata”

  • „Śladami zimowych eksperymentów”
  • Zwyczaje świąteczne i sylwestrowe na różnych kontynentach
  • „Statek z origami”

Przedłużamy święta - plakat