KOMUNIKATY

- Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj
- Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
- Statek-muzeum „Sołdek” 15 października 2021 r. będzie otwarty dla zwiedzających w godzinach 10:00-13:00

Weekend seniora z kulturą w Narodowym Muzeum Morskim

Bilety wstępu za złotówkę do wszystkich oddziałów, pisanie historii „Sołdka”, specjalne oprowadzanie po wystawie czasowej „Marian Mokwa. Kolekcja zebrana w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku” oraz warsztaty malarskie. Takie atrakcje czekają na seniorów 2 i 3 października 2021 roku w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

– Pokolenie 60+ to wyjątkowa grupa naszych zwiedzających. Są wymagający, dopytują o szczegóły, często mają świetną wiedzę historyczną. – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM. – Nasze Muzeum, tak jak wiele placówek w całym kraju, w pierwszy weekend października zaprasza wszystkich seniorów w ramach ogólnopolskiego programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Kultura 60+”. To będą dni pełne marynistycznych wrażeń!

W sobotę, 2 października w kasie w Spichlerzach na Ołowiance seniorzy otrzymają do biletu na statek-muzeum „Sołdek” specjalnie zaprojektowaną kartę informującą o akcji „Pisanie historii >>Sołdka<<”, na której będą mogli podzielić się okruchami wspomnień związanych z losami statku. – Może pamiętają rudowęglowiec z czasów jego „młodości”, albo znają go tylko jako statek-muzeum cumujący na Motławie. – mówi Kamila Jezierewska, zastępczyni kierownika Działu Edukacji NMM.

W niedzielę, 3 października od 13:00 do 13:45 odbędzie się oprowadzanie po wystawie czasowej pt. „Marian Mokwa. Kolekcja zebrana w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku” w Spichlerzach na Ołowiance. Po oprowadzaniu zorganizowane zostaną warsztaty malowania akwarelą na papierze czerpanym „Marynistyczne chwile”, nawiązujące do dzieł najsławniejszego polskiego marynisty, Mariana Mokwy. Niezbędne materiały zapewnia Muzeum.

Weekend seniora z kulturą 2021 w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku