• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Pierwszy dzwonek na lekcje… muzealne!

Przed nami nowy rok szkolny, który, mamy nadzieję, przyniesie wyłącznie dobre wieści i niemniej miłe niespodzianki. Wybierając tematy tegorocznej edycji lekcji muzealnych NMM, kierowaliśmy się zarówno tym, co dotychczas najbardziej interesowało uczestników naszych zajęć, jak i wiedzą, w którą Edukatorzy chcieliby wyposażyć młodych muzealnych gości.

Obok klasycznych już tematów zajęć, które od lat cieszą się największym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli, takich jak: archeologia podwodna, historia Gdańska, fizyka i biologia morza, czy ratownictwo morskie, w ofercie pojawią się nowe zajęcia poświęcone Żurawiowi. Ze względu na gruntowny remont, który w ikonicznym gdańskim zabytku będzie trwał jeszcze przez najbliższe 2 lata, lekcje będą odbywać się w jego sąsiedztwie. Tegoroczna oferta zajęć związanych z Żurawiem stanowi swego rodzaju preludium do nowej wystawy stałej przygotowywanej w zabytku i projektowanej na jej podstawie szerszej oferty edukacyjnej.

Nowe zajęcia pojawią się również w związku z otwieranymi wkrótce wystawami NMM. Pierwszą z nich będzie zmodernizowana wystawa stała w nowo wyremontowanych ładowniach statku-muzeum „Sołdek”. Kolejna to wystawa czasowa „Truso. Legenda Bałtyku” w Spichlerzach na Ołowiance, która przeniesie zwiedzających w czasy wikingów, ich kulturę, podboje i życie codzienne. Oferta zajęć muzealnych będzie stopniowo wzbogacana o nowe zagadnienia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i harmonogramem lekcji.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia związane z pandemią COVID-19, zajęcia będą organizowane symultanicznie w małych liczebnie grupach.

Oprócz lekcji muzealnych odbywających się stacjonarnie w oddziałach NMM, po wakacyjnej przerwie wznawia działanie „Muzealna Szkoła on-line”, która umożliwia uczestnictwo w zajęciach o różnorodnej tematyce, bez konieczności wychodzenia z domu lub szkoły. Pełna oferta zajęć on-line.

Serdecznie zapraszamy do odkrywania nowych horyzontów, a przy okazji dobrej zabawy i nieszablonowego zdobywania wiedzy w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.