• Oddziały muzeum biorące udział w Nocy Muzeów 2024 będą zamknięte w godzinach dziennych w dniach 18 i 19 maja, z wyjątkiem Muzeum Rybołówstwa w Helu. Szczegółowe godziny otwarcia: oddziały gdańskie, oddziały spoza gdańska
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Wyniki konkursu „Moja Wisła”

Wisła, nazywana królową polskich rzek, niezmiennie zachwyca swą malowniczą przyrodą. Jednak najpiękniejsza jest w wyobraźni dzieci i młodzieży – z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu „Moja Wisła”.

W konkursie „Moja Wisła” mogły wziąć udział dzieci z klas 0, 1-3 i 4-6 oraz osoby do 18 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zadaniem konkursowym było przedstawienie najdłuższej rzeki w Polsce za pomocą własnej wizji artystycznej w jednej z trzech kategorii: plastycznej, fotograficznej lub literackiej.

Jury z nadesłanych prac fotograficznych oraz plastycznych, wybrało takie, które wyróżniały się oryginalnością i samodzielnością wykonania oraz pomysłowością. – Nie otrzymaliśmy literackiej twórczości, ale nie tracimy nadziei, że kiedyś to nastąpi. – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

A oto lista laureatów konkursu „Moja Wisła”:

  1. Jagoda – I. miejsce w kategorii fotograficznej
  2. Noemi – I. miejsce w kategorii plastycznej
  3. Łukasz – II. miejsce w kategorii plastycznej
  4. Piotr – III. miejsce w kategorii plastycznej
  5. Krzysztof – wyróżnienie w kategorii plastycznej
  6. Natalia – wyróżnienie w kategorii plastycznej

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu, wyobraźni i umiejętności oraz zachęcamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, a w szczególności konkursu poświęconego Żurawiowi, w którym można wygrać bardzo cenne nagrody – Żuraw – symbol Gdańska.