→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Wyniki konkursu “Moja Wisła”

Wisła, nazywana królową polskich rzek, niezmiennie zachwyca swą malowniczą przyrodą. Jednak najpiękniejsza jest w wyobraźni dzieci i młodzieży – z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu “Moja Wisła”.

W konkursie “Moja Wisła” mogły wziąć udział dzieci z klas 0, 1-3 i 4-6 oraz osoby do 18 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zadaniem konkursowym było przedstawienie najdłuższej rzeki w Polsce za pomocą własnej wizji artystycznej w jednej z trzech kategorii: plastycznej, fotograficznej lub literackiej.

Jury z nadesłanych prac fotograficznych oraz plastycznych, wybrało takie, które wyróżniały się oryginalnością i samodzielnością wykonania oraz pomysłowością. – Nie otrzymaliśmy literackiej twórczości, ale nie tracimy nadziei, że kiedyś to nastąpi. – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

A oto lista laureatów konkursu “Moja Wisła”:

  1. Jagoda – I. miejsce w kategorii fotograficznej
  2. Noemi – I. miejsce w kategorii plastycznej
  3. Łukasz – II. miejsce w kategorii plastycznej
  4. Piotr – III. miejsce w kategorii plastycznej
  5. Krzysztof – wyróżnienie w kategorii plastycznej
  6. Natalia – wyróżnienie w kategorii plastycznej

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu, wyobraźni i umiejętności oraz zachęcamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, a w szczególności konkursu poświęconego Żurawiowi, w którym można wygrać bardzo cenne nagrody – Żuraw – symbol Gdańska.