• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Spotkanie dla mediów

18 lutego 2021 roku w Ośrodku Kultury Morskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona, rozpoczętemu przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, projektowi konserwacji, remontu i modernizacji zabytkowego Żurawia wraz z utworzeniem w jego wnętrzach nowej wystawy stałej.

Wszelakie inwestycje związane z historycznym dźwigiem portowym cieszą się dużym zainteresowaniem mediów. Podczas czwartkowego spotkania gościliśmy przedstawicieli najważniejszych lokalnych portali internetowych, dzienników oraz stacji radiowych i telewizji. Zakres planowanych prac remontowych, największych od czasów powojennej odbudowy Żurawia, oraz koncepcję nowej ekspozycji stałej, przedstawił dziennikarzom zastępca dyrektora ds. merytorycznych – dr Marcin Westphal. Zapewniliśmy również możliwość sfotografowania i sfilmowania sal wystawowych w zabytku, które po zakończeniu prac związanych z projektem zostaną udostępnione dla zwiedzających w zupełnie nowej odsłonie.

O szczegółach przedsięwzięcia pisaliśmy w artykule Żuraw zyska nowy blask.


Projekt „Konserwacja, remont i modernizacja Żurawia Gdańskiego – oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku wraz z utworzeniem nowej wystawy stałej” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.