• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Ferie 2021 z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku

W nowym roku ferie czekają tuż za progiem Świąt Bożego Narodzenia. Za oknem szaro, ale w naszych domach może być kolorowo – kto powiedział, że zabawa w domu jest nudna? Na pewno nie my!

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat na ferie z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku w formule on-line. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – amatorzy gier i zagadek, urodzeni plastycy i wynalazcy, miłośnicy historii i legend, najnowszej technologii, eksperymentów, odkrywcy i poszukiwacze, a nawet smakosze świątecznych wypieków!

Feryjne aktywności będziecie mogli wykonać także poza ekranem komputera, pragniemy bowiem, by dni odpoczynku były jak najbardziej urozmaicone i już teraz zachęcamy do wspólnych rodzinnych aktywności. W każdy dzień ferii, za wyjątkiem Święta Trzech Króli, będziemy udostępniać Wam na naszym kanale Facebook specjalnie przygotowane feryjne pakiety. Każdy z nich będzie miał swoją premierę o godzinie 12.00. Na zajęcia nie trzeba się zapisywać – wystarczy kliknąć w udostępniony link. Gorąco zachęcamy Was także do fotografowania efektów Waszych zabaw i umieszczania zdjęć pod postami na stronie Facebook Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Autorów najciekawszych prac nagrodzimy niespodziankami!

Kalendarium Ferii 2021 z NMM:

4 stycznia 2021
Feryjne smakołyki (5-12 lat)

Świąteczne ciasta i słodkości już zjedzone? A może jeszcze nie? Przygotowaliśmy dla Was prosty przepis na pyszne pierniczki. Pieczenie i ozdabianie samodzielnie wykonanych wypieków może być wspaniałą zabawą. Zapraszamy także do zapoznania się z legendą o toruńskich piernikach. Z pewnością każdy ma w domu kredki, flamastry, klej i nożyczki. Karty pracy, które przygotowaliśmy, pozwolą twórczo i ciekawie spędzić czas.
Pakiet edukacyjny

5 stycznia 2021
Zróbmy sobie zimę. Burza śnieżna w kubeczku (5-10 lat)

Przeprowadzimy eksperyment, w trakcie którego wykorzystamy reakcję chemiczną, aby wykonać burzę śnieżną w kubeczku: potrzebujesz tylko wody, farbki, oleju i tabletki musującej, by wywołać reakcję we własnej kuchni!
Pakiet edukacyjny

7 stycznia 2021
Skąd się wzięła w morzu sól? (7-15 lat)

Podczas zajęć feryjnych poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak to się stało, że morze jest słone? Poznamy różne teorie i legendy, i zastanowimy się, która z nich jest prawdziwa.
Pakiet edukacyjny

8 stycznia 2021
Zróbmy sobie zimę. Ulepimy dziś bałwana? (5-10 lat)

Ferie zimowe, a za oknem ani płatka śniegu? Jest na to rada! Zrobimy sztuczny śnieg w domu i ulepimy bałwana! Zapraszamy do zabawy sensorycznej sztucznym śniegiem.
Pakiet edukacyjny

11 stycznia 2021
Na tropach Klabaternika (9-15 lat)

Klabaternik – psotny duszek opiekuńczy marynarskiej braci ukrył się w zakamarkach starego okrętu. Naszym zadaniem będzie odszukanie go poprzez zagranie w grę typu escape room. Żeby jednak nie spędzać czasu tylko przed ekranem komputera, proponujemy domową wersję gry – przekonacie się, że sami możecie zaaranżować pokój zagadek i wskazówek, prowadzących do odkrycia, kto pośród Was jest prawdziwym Klabaternikiem.
Pakiet edukacyjny

12 stycznia 2021
Zróbmy sobie zimę. Wyrzutnia do śnieżek (5-10 lat)

Potrzebujesz trochę ruchu, a na dworze paskudna pogoda? A może by tak urządzić bitwę na śnieżki w… salonie? Zrób śnieżki z kulek papieru, a stare plastikowe kubki i balony wykorzystaj do stworzenia wyrzutni. Zapraszamy do zabawy!
Pakiet edukacyjny

13 stycznia 2021
Zimowe warsztaty plastyczne. Tworzymy kolażowe pejzaże w bieli (7-9 lat)

Śnieżna przygoda dla małych artystów – plastyków. Pokażemy, jak i z czego można stworzyć zimowe krajobrazy z użyciem techniki kolażu. Niezbędne materiały możecie znaleźć we własnym domu! Będziemy nie tylko twórczy, ale i ekologiczni!
Pakiet edukacyjny

14 stycznia 2021
Kukiełki bez igiełki (5-9 lat)

Posłuchajcie opowieści o starym dźwigu, Żurawiem zwanym, która zainspiruje Was do wykonania własnych kukiełek – przekonacie się, że to wcale nie musi być trudne, a niezbędne materiały… leżą pod ręką!
Pakiet edukacyjny

15 stycznia 2021
Zrób to sam: okulary 3D (10-15 lat)

W domowych warunkach, z materiałów, które mamy pod ręką, spróbujemy wykonać samodzielnie okulary 3D, aby móc później zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości.
Pakiet edukacyjny
 

Ferie 2021 z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku