→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Uwaga! Przedłużamy termin nadsyłania prac na Konkurs “Stwórz autorską kreację dla Żurawia”

W związku z rosnącym zainteresowaniem tematem zarówno Konkursu, jak i samego Żurawia, czekamy na Wasze kreatywne interpretacje wizerunku zabytku jeszcze do 20 grudnia!

Przypominamy: praca konkursowa to autorski pomysł jesienno-zimowej kreacji Żurawia. Wasza pomysłowość może działać bez ograniczeń- Żuraw w stroju z epoki, w stylu miejskim, boho, a może w całkowicie nowatorskiej, wyznaczającej nowe trendy stylizacji? Dziesięć najbardziej oryginalnych pomysłów nagrodzimy zestawami składającymi się z żeglarskich worków i sportowych kominów. Technika wykonania prac jest dowolna: rysunek, malarstwo, kreatywna fotografia, kolaż lub inne. Pracę należy przesłać w formie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości na adres email promocja@nmm.pl do dnia 20 grudnia 2020.

Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek i doświadczenie artystyczne. Każdy uczestnik może zgłosić do zabawy jedną pracę; zachęcamy do pobrania i wykorzystania jako bazy zdjęć Żurawia zamieszczonych poniżej.


Regulamin konkursu kreatywnego “Stwórz autorską kreację dla Żurawia”
Karta zgłoszeniowa