→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Wyniki konkursu plastycznego “Statek DAR DZIECI”

Znamy już wyniki konkursu plastycznego online “Statek DAR DZIECI” organizowanego przez Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Jednakże wybranie laureatów spośród 76 zgłoszeń było nie lada wyzwaniem!

W konkursie “Statek DAR DZIECI” – inspirowanym statkiem-muzeum “Dar Pomorza” oraz żaglowcem “Dar Młodzieży” – mogły wziąć udział dzieci z klas 0, 1-3 i 4-6 oraz dzieci i młodzież z orzeczeniem o niepełnosprawności, a zadaniem konkursowym było wykonanie, dowolną techniką, niepowtarzalnego statku “DAR DZIECI”.

Jury przyznało nagrody, biorąc pod uwagę następujące kryteria: zgodność tematyki, pomysłowość i oryginalne ujęcie tematu, estetykę prac oraz samodzielność wykonania. Początkowo zakładano 3 nagrody główne i 3 wyróżnienia. Jednak nadesłane dzieła – obrazy, rysunki, kolaże i modele – okazały się być na tak wysokim poziomie artystycznym, że zdecydowano się nagrodzić wyróżnieniami więcej prac.

Wyniki konkursu:

  • I nagroda: Ola Wernerowska
  • II nagroda: Jan Pedowski
  • III nagroda: Blanka Kiełbińska

Wyróżnienia: Iga Futyma, Kacper Frąk, Joanna Skorupska, Aleksandra Wdowicz, Oscar Buttner, Przedszkole dla Dzieci Niewidomych w Sobieszewie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! Podziwiamy Waszą bogatą wyobraźnię!

Dziękujemy Wam za nadesłane prace i zapraszamy do udziału w następnych konkursach organizowanych przez Narodowe Muzeum Morskie.