• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Wyniki konkursu plastycznego „Statek DAR DZIECI”

Znamy już wyniki konkursu plastycznego online „Statek DAR DZIECI” organizowanego przez Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Jednakże wybranie laureatów spośród 76 zgłoszeń było nie lada wyzwaniem!

W konkursie „Statek DAR DZIECI” – inspirowanym statkiem-muzeum „Dar Pomorza” oraz żaglowcem „Dar Młodzieży” – mogły wziąć udział dzieci z klas 0, 1-3 i 4-6 oraz dzieci i młodzież z orzeczeniem o niepełnosprawności, a zadaniem konkursowym było wykonanie, dowolną techniką, niepowtarzalnego statku „DAR DZIECI”.

Jury przyznało nagrody, biorąc pod uwagę następujące kryteria: zgodność tematyki, pomysłowość i oryginalne ujęcie tematu, estetykę prac oraz samodzielność wykonania. Początkowo zakładano 3 nagrody główne i 3 wyróżnienia. Jednak nadesłane dzieła – obrazy, rysunki, kolaże i modele – okazały się być na tak wysokim poziomie artystycznym, że zdecydowano się nagrodzić wyróżnieniami więcej prac.

Wyniki konkursu:

  • I nagroda: Ola Wernerowska
  • II nagroda: Jan Pedowski
  • III nagroda: Blanka Kiełbińska

Wyróżnienia: Iga Futyma, Kacper Frąk, Joanna Skorupska, Aleksandra Wdowicz, Oscar Buttner, Przedszkole dla Dzieci Niewidomych w Sobieszewie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! Podziwiamy Waszą bogatą wyobraźnię!

Dziękujemy Wam za nadesłane prace i zapraszamy do udziału w następnych konkursach organizowanych przez Narodowe Muzeum Morskie.