• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Zapraszamy na wakacje w Muzeum!

W lipcu i w sierpniu 2020 roku, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zapraszamy naszych najmłodszych gości do odwiedzenia naszych muzealnych oddziałów!

– W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, zrezygnowaliśmy ze standardowej oferty wakacyjnej – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM – Aby wynagrodzić naszym najmłodszym zwiedzającym brak warsztatów czy zajęć plastycznych, przygotowaliśmy kilka atrakcji, które towarzyszą zwiedzaniu naszych wystaw.Nasi goście będą mogli rozwiązywać zagadki i wziąć udział w grach specjalnie przygotowanych przez Dział Edukacji na wakacje.

 

W gdańskim kompleksie muzealnym: Ośrodku Kultury Morskiej, w Spichlerzach na Ołowiance oraz na Sołdku, w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich oraz w tczewskim Muzeum Wisły i CKWS w Tczewie goście dostaną od opiekuna ekspozycji „książeczki” – z wakacyjną muzealną drogą zwiedzania. Są tam zagadki, rebusy, łamigłówki, dzięki którym najmłodsi goście sami, lub w towarzystwie starszych osób jeszcze lepiej mogą poznać nasze muzeum.

 

W Spichlerzach na Ołowiance na dzieci czeka podróż po wielkoformatowej mapie „Z Torunia nad morze”, a także rozwiązywanie zagadek związanych z II Rzeczpospolitą i wakacjami nad morzem oraz życiem w dawnym porcie gdańskim. Na statku muzeum „Sołdek” wybierzemy się śladem załogi legendarnego rudowęglowca w ramach ścieżki edukacyjnej. W Ośrodku Kultury Morskiej – na wystawie „Łodzie ludów świata” – odkrywców ciekawych tajemnic nauki czekają ukryte wskazówki i zadania. W Tczewie – w Muzeum Wisły oraz Centrum Konserwacji Wraków Statków – podczas rozwiązywania zagadek z książeczek edukacyjnych, dowiecie się, że wakacje mogą być fascynujące zarówno nad Wisłą, jak i w egzotycznych zakątkach naszej planety. W Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich na chętnych czeka gra terenowa o tradycyjnym rybołówstwie. Zwiedzający mogą też nauczyć się wiązać węzły żeglarskie!

 

– Cały czas będziemy także dostępni online – dodaje Przemysław Węgrzyn Zachęcamy najmłodszych gości: oglądajcie nasze edukacyjne filmy na muzealnym kanale YouTube, pokazujące ciekawostki z naszych zbiorów, historie miejsc, w których znajdują się nasze oddziały, a także instrukcje do wykonywania ciekawych doświadczeń w domu lub na biwaku.

 

Więcej o wakacjach w NMM