• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Otwieramy kolejne oddziały Muzeum!

Zapraszamy do Żurawia, do Muzeum Rybołówstwa w Helu, do Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich i do Tczewa – do Muzeum Wisły i CKWS.

30 maja 2020 roku, otwarte dla zwiedzających zostają kolejne oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Od najbliższej soboty zwiedzać będzie można znowu gdański Żuraw oraz trzy oddziały poza Trójmiastem: Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, Muzeum Rybołówstwa w Helu oraz tczewskie Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków.

– Nasze muzeum jest wielooddziałowe, a każdy budynek ma inny charakter i nieco inne wymagania, które musi spełniać, żeby znowu przywitać zwiedzających. – mówi dyrektor Robert Domżał – Do otwartych już Spichlerzy na Ołowiance, „Sołdka” i Ośrodka Kultury Morskiej dołączają kolejne nasze oddziały. Wszystkie nasze obiekty spełniają wymogi sanitarne i epidemiologiczne i uzyskały stosowne opinie właściwych Inspektoratów Sanitarnych.

Nasi goście mogą odwiedzić nas w Kątach Rybackich, w Muzeum Zalewu Wiślanego, w Helu – w Muzeum Rybołówstwa oraz w tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków i Muzeum Wisły, gdzie 1 lipca 2020 roku chcemy otworzyć pierwszą, po przymusowym zamknięciu muzeum z powodu pandemii koronawirusa, wystawę. Będzie to wystawa prac malarskich Mirosława Bruckiego pt. „Moja Wisła”.

W Żurawiu, w którym może maksymalnie przebywać jednocześnie 30 osób, oraz w oddziałach poza Trójmiastem, dysponujemy odpowiednimi środkami dezynfekcji rąk oraz jesteśmy w stanie przeprowadzać cykliczne czynności sanitarne, związane z utrzymaniem czystości w udostępnianej przestrzeni. Systematycznie dezynfekowane będą też klamki, poręcze oraz toalety.

Nasi goście są niezwykle odpowiedzialni – stosują się do nowych restrykcji, ze zrozumieniem też odnoszą się do tego, że nie wszystkie wystawy, np. te gdzie są ekrany dotykowe mogą zwiedzać. – zaznacza dyrektor Robert Domżał – Do kompletu otwartych oddziałów brakuje nam gdyńskiego „Daru Pomorza” i mamy nadzieję, że zaprosimy tam zwiedzających już niedługo.