• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Zapraszamy na Sołdka – w rękawiczkach (w prezencie od muzeum) i do OKM!

W najbliższą sobotę, 23 maja 2020 roku Narodowe Muzeum Morskie otwiera kolejne oddziały i zaprasza gości na statek-muzeum „Sołdek” oraz do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku.

Pierwszych pięciu gości, którzy kupią bilety w sobotę w kasie muzeum w Spichlerzach na Ołowiance oraz w kasie w OKM dostanie prezent!

– Wiemy, że wszyscy się stęsknili za „Sołdkiem”. Nasi goście od dłuższego czasu pytają, kiedy znowu będą mogli zwiedzać statek – mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych w NMM – Jesteśmy szczęśliwi, że znowu otwieramy dla zwiedzających jeden z ulubionych gdańskich obiektów, ale w związku z sytuacją epidemiologiczną, będziemy prosić naszych zwiedzających o szczególną ostrożność.

Od 23 maja 2020 roku zwiedzanie „Sołdka” będzie możliwe tylko w rękawiczkach, które goście dostaną w kasie do zakupionego biletu. Rękawiczki są w trzech rozmiarach, a goście będą proszeni o nałożenie ich przed zwiedzaniem „Sołdka”. Na statku może przebywać jednocześnie 30 osób, które podczas zwiedzania, dla swojego bezpieczeństwa będą musiały zastosować się do zmodyfikowanych dróg zwiedzania.

– W sobotę zapraszamy też wszystkich do Ośrodka Kultury Morskiej. Niestety w związku z obostrzeniami epidemiologicznymi, ze zwiedzania wyłączona została czasowo sala interaktywna oraz część stanowisk dotykowych na wystawie „Statki. Nasza pasja”.

– Sala interaktywna to ulubione miejsce dzieci w naszym muzeum – tłumaczy dr Marcin Westphal – Nasi najmłodsi goście mają tu pełną swobodę poruszania się i dotykania wszystkich eksponatów. Bieżące odkażanie i dezynfekcja przycisków, ławek, poręczy, ekranów dotykowych po każdorazowym użyciu psułaby zabawę naszym gościom.

Sala interaktywna to też wspólna zabawa, a w tym momencie nadal prosimy naszych zwiedzających o utrzymywanie bezpiecznej odległości dwóch metrów.

Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli zaprosić naszych gości również do sali interaktywnej, a tymczasem – na zwiedzających czekają wystawy „Łodzie ludów świata” i „Statki. Nasza pasja” oraz wszystkie wystawy w Spichlerzach na Ołowiance, które otarte są już od 16 maja!

Narodowe Muzeum Morskie kolejne oddziały – Żuraw, statek muzeum „Dar Pomorza” w Gdyni, oddziały w Tczewie, Kątach Rybackich i Helu planuje otworzyć w kolejne soboty.

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]