→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym (do 16.01.2022)
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Zapraszamy do czwartego wymiaru! Noc Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim online

Narodowe Muzeum Morskie, tak jak inne instytucje kultury w Polsce, zrezygnowało z organizowania w tym roku klasycznej Nocy Muzeów.

W związku z panującymi nadal obostrzeniami związanymi z pandemią nie zaprosimy naszych zwiedzających na “Dar Pomorza”, nie policzymy gości w kolejce na “Sołdka” i do Żurawia, nie będzie nam jak zawsze, niezwykle miło wieczorem otworzyć dla chętnych bramy Muzeum Rybołówstwa w Helu, tczewskich oddziałów i Muzeum w Kątach Rybackich.

Od wielu tygodni wszystkie oddziały NMM są zamknięte. W sobotę, 16 maja 2020 roku otwieramy pierwszy z nich – Spichlerze na Ołowiance, ciesząc się, że w końcu możemy zaprosić do siebie gości.

Od dwóch miesięcy działalność NMM przeniosła się do Internetu i właśnie tam spędzimy tegoroczną Noc Muzeów. Będziemy wspominać minione edycje Nocy Muzeów: zeszłoroczny D-day na Wyspie Ołowianka, Gwiezdne Wojny na “Sołdku”, nocne zwiedzanie Żurawia, “Dar Pomorza” pod władaniem Kampanii Kaperskiej i Wikingów w CKWS.

– Wieczorem i w nocy 16 maja zapraszamy na nasz profil na Facebooku, bo właśnie tam przenosimy tegoroczną Noc Muzeów – mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych NMM – Naszych gości zapraszamy np. do naszego Archiwum X. Podróże do czwartego wymiaru zawsze są ekscytujące, a w trakcie Nocy Muzeów różne rzeczy mogą się zdarzyć… zwłaszcza online.