• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Otwieramy! Na początek Spichlerze!

Po dwumiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa COVID-19, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku na nowo zaprasza zwiedzających do swoich oddziałów. Jako pierwsze – w sobotę, 16 maja 2020 roku – otwarte zostaną Spichlerze na Ołowiance, siedziba główna muzeum.

 

W Spichlerzach na Ołowiance zwiedzić można przekrojową wystawę historyczną o morskich dziejach Polski, ekspozycję poświęconą archeologii i nurkowaniu, galerię morską z dziełami największych marynistów, a także nową wystawę czasową „Puck, 10 lutego 1920 oczami świadków”.

 

W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników w muzeum wprowadzony zostaje nowy regulamin zwiedzania, określający procedury poruszania się po obiektach. NMM, tak jak inne instytucje kultury, wprowadza też procedury sanitarne, gwarantujące bezpieczeństwo zwiedzających. Wejście do muzeum możliwe będzie w maseczce zakrywającej nos i usta. Osoby bez rękawiczek po wejściu do muzeum proszone będą o zdezynfekowanie rąk płynem dostępnym przy szatni.

 

– Muzeum bez zwiedzających jest tylko budynkiem z eksponatami, dlatego bardzo się cieszymy na ponowne odwiedziny zwiedzających. Zależy nam, żeby goście czuli się u nas dobrze i aby nie odczuli utrudnień w związku z pobytem w naszych oddziałach – mówi dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego, dr Robert Domżał – Przygotowujemy się też do otwarcia w przyszłym tygodniu Ośrodka Kultury Morskiej, Żurawia, następnie naszych statków – Sołdka i Daru Pomorza w Gdyni oraz oddziałów w Tczewie, w Helu i w Kątach Rybackich Pierwsze dziesięć osób, które 16 maja 2020 roku odwiedzą Spichlerze na Ołowiance, dostaną małe podarunki, w ramach podziękowań od muzeum.