• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Dziewczyny na fali, bilety za złotówkę i muzealnicy na salach wystawowychm

Do tegorocznego Dnia Kobiet, który świętujemy w tym roku trochę wcześniej przygotowaliśmy się sumiennie.

W piątek, 6 marca 2020 roku od godziny 10.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury Morskiej na niezwykłe wydarzenie – II część seminarium Dziewczyny na fali, poświęcone roli kobiet w branży morskiej. Spotkanie podzieliliśmy na dwie części – w pierwszej, konferencyjnej zaproszone prelegentki opowiedzą gościom historie swojego życia, a w drugiej – panie, które pracują w naszym Muzeum podzielą się swoimi wspomnieniami oraz przemyśleniami dotyczącymi własnej drogi zawodowej.

6 marca bilet do gdańskich oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego – będzie kosztował złotówkę – zarówno dla pań, jak i dla panów.

Tego dnia na salach wystawowych gdańskiego kompleksu muzealnego (OKM, Spichlerze na Ołowiance, Żuraw, Sołdek) nasi goście spotkają głównie męską ekipę NMM.

Dyrektor Robert Domżał będzie sprzedawał bilety wstępu do muzeum w kasie Ośrodka Kultury Morskiej. Wspierać go będą kierownik administracyjny OKM, Janusz Piwowarczyk oraz Michał Drobczyński, nasz główny specjalista od monitoringu. Panowie z naszego Warsztatu spędzą dzień pracowicie na salach wystawowych Spichlerzy na Ołowiance. Karol Treder z Działu Digitalizacji i Patryk Herdzik z Działu Edukacji będą do dyspozycji zwiedzających na Sali Interaktywnej w OKM.

Dyrektor administracyjny, Szymon Kulas będzie sprzedawał bilety wstępu do muzeum w kasie w Spichlerzach na Ołowiance. Pomagać mu będzie Tomasz Burczyk, kierownik administracyjny oddziału.

Piotr Poklękowski z Biura Okrętowego NMM, na co dzień zarządzający naszą flotą – czyli statkami muzealnymi i promem – będzie bawił gości na wystawie „Statki nasza Pasja” razem z Piotrem Dziewanowskim z Działu Konserwacji. Jakub Adamczak, kierownik Działu Historii Budownictwa Okrętowego oprowadzać będzie chętnych po „Sołdku”. Dział Badań podwodnych przeniesie się do Żurawia, podobnie jak część kustoszy oraz nasz dyrektor merytoryczny – dr Marcin Westphal.

Aby panie pracujące w Narodowym Muzeum Morskim mogły miło spędzić piątek w akcję zaangażowali się prawie wszyscy panowie z Muzeum. Mamy nadzieję, że spotkacie tego dnia ich wszystkich, bo są fantastyczni!

6 marca 2020 - panowie z NMM