• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Jaki ma być nowy Żuraw?

12 lutego 2020 roku, o godzinie 18.00 dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego, dr Robert Domżał zaprasza do Ośrodka Kultury Morskiej na konsultacje społeczne dotyczące remontu i modernizacji wnętrz Żurawia Gdańskiego.

Żuraw to symbol Gdańska i jedno z najbardziej znanych miejsc na Pomorzu. Każdy wie, jak Żuraw wygląda, ale nie każdy go odwiedził. Chcemy to zmienić!

W tym roku planujemy pozyskać finansowanie oraz rozpocząć prace związane z przebudową i modernizacją wnętrz naszego oddziału – Żurawia Gdańskiego, a że o ważnych sprawach w Gdańsku się rozmawia, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konsultacje społeczne – Wspólnie zastanowimy się czego potrzebuje nasze miasto i jaką funkcję powinien spełniać Żuraw. – mówi dyrektor NMM, dr Robert Domżał – Muzeum z nowoczesną wystawą, a może miejsce sąsiedzkich spotkań i działań edukacyjnych? Zdecydujemy wspólnie, czeka nas dużo pracy, ale efekt będzie wspaniały!


Zapraszamy!
Środa, 12 lutego 2020 r., godz. 18.00
Sala konferencyjna Ośrodka Kultury Morskiej (obok Żurawia) na 4 piętrze


Patronem medialnym spotkania jest portal trojmiasto.pl.

Jaki ma być nowy Żuraw?