→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Jaki ma być nowy Żuraw?

12 lutego 2020 roku, o godzinie 18.00 dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego, dr Robert Domżał zaprasza do Ośrodka Kultury Morskiej na konsultacje społeczne dotyczące remontu i modernizacji wnętrz Żurawia Gdańskiego.

Żuraw to symbol Gdańska i jedno z najbardziej znanych miejsc na Pomorzu. Każdy wie, jak Żuraw wygląda, ale nie każdy go odwiedził. Chcemy to zmienić!

W tym roku planujemy pozyskać finansowanie oraz rozpocząć prace związane z przebudową i modernizacją wnętrz naszego oddziału – Żurawia Gdańskiego, a że o ważnych sprawach w Gdańsku się rozmawia, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konsultacje społeczne – Wspólnie zastanowimy się czego potrzebuje nasze miasto i jaką funkcję powinien spełniać Żuraw. – mówi dyrektor NMM, dr Robert Domżał – Muzeum z nowoczesną wystawą, a może miejsce sąsiedzkich spotkań i działań edukacyjnych? Zdecydujemy wspólnie, czeka nas dużo pracy, ale efekt będzie wspaniały!


Zapraszamy!
Środa, 12 lutego 2020 r., godz. 18.00
Sala konferencyjna Ośrodka Kultury Morskiej (obok Żurawia) na 4 piętrze


Patronem medialnym spotkania jest portal trojmiasto.pl.

Jaki ma być nowy Żuraw?