→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym (do 16.01.2022)
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

“Dar Pomorza” we wszystkich kolorach na 2020 rok!

Biało-czerwony z okazji świąt państwowych, żółto-niebieski, gdy Arka gra u siebie i różowy – na Dzień walki z Rakiem Piersi. W nowym roku “Dar Pomorza”, gdyński oddział Narodowego Muzeum Morskiego rozbłyśnie tysiącem świateł.

– Iluminacja budynków i obiektów muzealnych wpisuje się w istniejące trendy. Coraz więcej instytucji decyduje się na wydobycie lub podkreślenie walorów architektonicznych poprzez oświetlenie wybranych elementów budowli. – mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych – Cieszymy się, że „Dar Pomorza”, ikona Gdyni i jeden z naszych najchętniej odwiedzanych przez gości oddziałów, będzie jeszcze bardziej widoczny. Oświetlenie gdyńskiej ikony było możliwe dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z Urzędu Miasta Gdynia oraz Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gdyni oraz od naszego patrona – Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego.

W 2020 roku, na co dzień, “Dar Pomorza” będzie oświetlony ciepłym białym światłem, które uwypuklać będzie detale oraz szlachetną sylwetkę żaglowca. Biało-czerwona iluminacja zarezerwowana jest na święta państwowe, a biało-niebieska na święta miejskie. Na różowo statek zalśni podczas Dnia Walki z Rakiem Piersi, a na niebiesko w Dniu wsparcia osób ze spektrum autyzmu. Na mecze Arki Gdynia żaglowiec rozbłyśnie na żółto-niebiesko, natomiast na Sylwestra i Nowy Rok wykorzystana zostanie pełna paleta barw.