• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Wodne Życzenia Świąteczne: warsztaty rodzinne w OKM

W najbliższą niedzielę, 15 grudnia 2019 roku, Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku zamieni się w manufakturę świątecznych ozdób! Na zajęciach dla najmłodszych gości oraz ich opiekunów będziemy uczyć o zwyczajach różnych kultur, zrobimy kolorowe bombki, stroiki na wigilijny stół i bożonarodzeniowe ozdoby. Dowiemy się też jak czerpać papier.

 

Tradycyjnie, jak co roku, Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku organizuje przedświąteczne warsztaty rodzinne. Podróż po bożonarodzeniowych zwyczajach zaczniemy od wystawy „Łodzie ludów świata”, w trakcie której odkryjemy m.in. jakie dania można znaleźć na świątecznym stole w Australii, Ameryce i na wyspach Archipelagu Malajskiego. Dowiemy się też, co zamiast choinki przystrajają mieszkańcy np. Afryki.

 

– Nasi goście będą mogli wcielić się w rolę detektywa – dowiedzą się też, jak Wigilię spędzają dzieci z odległych stron świata oraz jakie interesujące potrawy przygotowują dla najbliższych, gdy my zajadamy się barszczem. Nauczymy się też składać życzenia świąteczne w obcych językach. – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji.

 

Nasi goście nauczą się też, jak za sprawą prasy zamienić posiekany papier w piękną kartkę świąteczną – Rodzinne warsztaty to kreatywny, fantastyczny sposób spędzania razem czasu, bo przecież o to właśnie chodzi nie tylko podczas Świąt, ale w całym okresie przedświątecznym – mówi Kamila Jezierewska, pomysłodawczyni warsztatów „Wodne Życzenia Świąteczne”.


Wiek: 5-8 lat
Cena: 20 zł – bilet rodziny do 5 osób
Termin: Niedziela 15 grudnia 2019, godz. 11:00
Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej, ul. Tokarska 21/25 w Gdańsku

 

Wodne Życzenia Świąteczne: warsztaty rodzinne w OKM

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]