→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Kto szuka, kto zabłądzi na Sołdku?

Czy jest lepszy pomysł na rozpoczęcie wakacji niż wzięcie udziału w ostatnim Programie dla Rodzin w tym sezonie? 16 czerwca roku spotykamy się na naszym statku-muzeum, na “Sołdku”!

Nasz “Sołdek” ma 71 lat i pamięta czasy, gdy w jego ładowniach szmuglowano ukryte towary. Bywało, że statek w swoich ładowniach przewoził nie tylko węgiel, ale również kontrabandę. Konstrukcja statku ułatwiała ukrywanie “zakazanych dóbr” jak alkohol, papierosy czy kawę. – Zadaniem naszych gości będzie, kierując się tajemnymi znakami i wskazówkami, odnaleźć ukryte towary – opowiada Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM – Wnętrza “Sołdka” to prawdziwy labirynt, ale dzielni odkrywcy na pewno dadzą radę, W końcu prawdziwy żeglarz potrafi odczytywać liczne znaki i jest uważnym obserwatorem!

Spotkanie na “Sołdku” to ostatnia w tym sezonie odsłona cieszącego się popularnością wśród gdańszczan i nie tylko, cyklu “Program dla rodzin” – To niezwykle miłe, że na każdych zajęciach mamy komplet gości małych i dużych, chcących lepiej poznać nasze obiekty, a przy okazji miło spędzić czas w rodzinnym gronie! – cieszy się Kamila Jezierewska, koordynatorka rodzinnego programu w NMM.


Informacje praktyczne: 16 czerwca 2019, godz. 11:00 (program trwa do 2 godzin)
Statek-muzeum “Sołdek”
Bilet (grupy max. 5-osobowe) – 20 PLN – do kupienia w Spichlerzach na Ołowiance
Zgłoszenia przyjmujemy do 14 czerwca do godz. 16:00
adres e-mail: k.jezierewska@nmm.pl

Program dla Rodzin - Kto szuka, kto zabłądzi na Sołdku?