• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Kto szuka, kto zabłądzi na Sołdku?

Czy jest lepszy pomysł na rozpoczęcie wakacji niż wzięcie udziału w ostatnim Programie dla Rodzin w tym sezonie? 16 czerwca roku spotykamy się na naszym statku-muzeum, na „Sołdku”!

Nasz „Sołdek” ma 71 lat i pamięta czasy, gdy w jego ładowniach szmuglowano ukryte towary. Bywało, że statek w swoich ładowniach przewoził nie tylko węgiel, ale również kontrabandę. Konstrukcja statku ułatwiała ukrywanie „zakazanych dóbr” jak alkohol, papierosy czy kawę. – Zadaniem naszych gości będzie, kierując się tajemnymi znakami i wskazówkami, odnaleźć ukryte towary – opowiada Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM – Wnętrza „Sołdka” to prawdziwy labirynt, ale dzielni odkrywcy na pewno dadzą radę, W końcu prawdziwy żeglarz potrafi odczytywać liczne znaki i jest uważnym obserwatorem!

Spotkanie na „Sołdku” to ostatnia w tym sezonie odsłona cieszącego się popularnością wśród gdańszczan i nie tylko, cyklu „Program dla rodzin” – To niezwykle miłe, że na każdych zajęciach mamy komplet gości małych i dużych, chcących lepiej poznać nasze obiekty, a przy okazji miło spędzić czas w rodzinnym gronie! – cieszy się Kamila Jezierewska, koordynatorka rodzinnego programu w NMM.


Informacje praktyczne: 16 czerwca 2019, godz. 11:00 (program trwa do 2 godzin)
Statek-muzeum „Sołdek”
Bilet (grupy max. 5-osobowe) – 20 PLN – do kupienia w Spichlerzach na Ołowiance
Zgłoszenia przyjmujemy do 14 czerwca do godz. 16:00
adres e-mail: k.jezierewska@nmm.pl

 

Program dla Rodzin - Kto szuka, kto zabłądzi na Sołdku?