→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Przewodnicy z PTTK zapraszają do Muzeum!

17 lutego 2019 roku Narodowe Muzeum Morskie i PTTK w Gdańsku zapraszają na specjalne oprowadzanie po najpiękniejszych gdańskich oddziałach Muzeum: Żurawiu, Spichlerzach na Ołowiance i “Sołdku”.

– Już od kilku lat celebrujemy w muzeum lutowe święto przewodników, oddając im na jeden dzień wybrane oddziały we władanie – mówi dr Robert Domżał, dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – Współpraca z PTTK Gdańsk im. Franciszka Mamuszki jest dla nas bardzo ważna. Każdy nasz oddział to turystyczna atrakcja i zależy nam, żeby jak najczęściej gościć u nas przewodników wraz z grupami turystycznymi.

W tym roku 17 lutego, muzealni goście będą mieli okazję poznać wraz z przewodnikami z PTTK tajemnice Spichlerzy na Ołowiance, rozwikłać sekrety Żurawia i policzyć wszystkie nity na “Sołdku”. Oprowadzania odbywać się będą o godz. 12.00 i 14.00 w ramach zakupionego biletu.

Więcej informacji na temat zwiedzania z przewodnikiem PTTK – biuro@pttk-gdansk.pl, tel. 58 301 60 96.

Przewodnicy z PTTK  zapraszają do Muzeum!