• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Ferie w Tczewie: Japonia i niebo pełne gwiazd

Zapraszamy na ferie do Tczewa na wycieczki do kraju kwitnącej wiśni i w kosmiczną przestrzeń. W Muzeum Wisły odkryjemy tajniki opowiadania historii malunkami w japońskim stylu. W Centrum Konserwacji Wraków Statków wykreślimy drogę wśród gwiazd i stworzymy własny statek kosmiczny!

– W tym roku na zimowe ferie wybierzemy się do Japonii i dalej: do gwiazd – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM – W Muzeum Wisły poznamy bliżej tradycyjny japoński sposób opowiadania historii za pomocą ilustracji, czyli kamishibai. Podczas zajęć wysłuchamy wiślanych opowieści ilustrowanych barwnymi rysunkami, a następnie stworzymy i zaprezentujemy własne zakończenie opowiadanej historii.

W tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków polecimy w kosmos! Ludzie od zawsze dążyli do poznania wszechświata. Gwiazdy wskazywały drogę podczas pierwszych dalekich, morskich rejsów. Gdy Ziemia odkryła przed nami już większość tajemnic, zaczęliśmy podbijać kosmos.

Oczywiście dalekie galaktyki możemy także poznawać pozostając na Ziemi – zapewnia Przemysław Węgrzyn – Na naszych zajęciach wyruszymy w podróż po nieboskłonie. Dowiemy się, jak zacząć samodzielną przygodę z obserwacją nieba, wykonamy również model amerykańskiego promu kosmicznego Endeavour, który nosił taką samą nazwę jak pewien słynny żaglowiec!


„Kamishibai, czyli opowieści z papierowego teatru”
Miejsce: Muzeum Wisły
Wiek: 6-12 lat
Czas trwania zajęć: 60 minut
Grupy zorganizowane do 20 osób
godziny 9:30 i 11:00
Rezerwacja zajęć: edukacja.ckws@nmm.pl; tel. 58 761 75 31

„Promem po niebie / Rejs w przestworza”
Miejsce: Centrum Konserwacji Wraków Statków
Wiek: 6-12 lat
Czas trwania zajęć: 60 minut
Grupy zorganizowane do 20 osób
godziny 9:30 i 11:00
Rezerwacja zajęć: edukacja.ckws@nmm.pl; tel. 58 761 75 31

Ferie w Tczewie: Japonia i niebo pełne gwiazd