→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Ferie w Gdańsku: Flotylle i magiczne okulary

Dział Edukacji zaprasza do Spichlerzy na Ołowiance na ferie wszystkich, którzy są gotowi na przygodę. – W tym roku zapraszamy dzieci na wyjątkowe manewry rzeczne – zapowiada Przemysław Węgrzyn – Uczestnicy ferii będą musieli wykazać się umiejętnościami taktycznymi, dedukcją i sprytem, a my zapewnimy całą masę wrażeń i kilka niespodzianek związanych z tematyką naszej najnowszej wystawy czasowej “Uzbrojone rzeki. Flotylle Niepodległej”. Będzie można nawet postrzelać do specjalnych celów!

Najmłodsi goście będą mogli zagrać w gry planszowe, z których dowiedzą się, jak tworzyła się Marynarka Wojenna RP, jak wyglądały okręty wojenne 100 lat temu i czym, oprócz walki, zajmowali się dawni marynarze. Najmłodszych zapraszamy do projektowania własnej flotylli wiślanej. A może stworzymy razem album rodzinny z kolekcją zdjęć?

– Podczas ferii zapraszamy też do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku, na wystawę interaktywną “Ludzie-Statki-Porty”, na której każdy może zostać marynarzem, ratownikiem lub kapitanem statku – zaprasza Przemysław Węgrzyn – Za pomocą niesamowitych okularów VR nasi goście będą mogli poczuć się jak sternik stojący na mostku holownika! Po okulary zapraszamy do obsługi wystawy interaktywnej.


Ferie z Flotyllą
Miejsce: Spichlerze na Ołowiance
Wiek: 6-12 lat
Czas trwania zajęć: 60 minut
Grupy zorganizowane do 25 osób
godziny 11:00 i 13:00
Osoby indywidualne: wtorki i środy, godzina 13:00
Rezerwacje: edukacja@nmm.pl

Ferie w Gdańsku: Flotylle i magiczne okulary

Ferie w Gdańsku: Flotylle i magiczne okulary