• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Paweł Adamowicz (1965 – 2019)

Składamy najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie, Bliskim i Współpracownikom z powodu śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza.

Zamach na życie Pawła Adamowicza to bezprzykładny akt agresji, dla którego nie ma miejsca w demokratycznym społeczeństwie i ogromna tragedia, której nie jesteśmy w stanie zrozumieć.

To dzięki ważnym decyzjom Prezydenta cieszymy się dziś jednym z naszych najnowocześniejszych gdańskich oddziałów jakim jest Ośrodek Kultury Morskiej. Prezydent, uważał „Sołdka” za symbol miasta i jedną z jego ikon, ale największy sentyment miał jednak do drewnianych tablic z postulatami sierpniowymi. Ważnego dla nas eksponatu, którym opiekują się teraz nasi przyjaciele z Europejskiego Centrum Solidarności.

Prezydent Paweł Adamowicz był u nas w październiku ubiegłego roku na 70-tych urodzinach „Sołdka”. Wiedząc jak napięty jest prezydencki kalendarz cieszyliśmy się, że mógł być z nami na tak ważnej dla Muzeum uroczystości. Żegnając się Prezydent powiedział, że musi jak najszybciej wpaść do nas na dłużej. Nie jesteśmy się w stanie pogodzić, że to się już nigdy nie stanie.

Dyrekcja i Pracownicy Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku