→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Zapraszamy na manewry rodzinne z Flotyllą Niepodległej!

Rok 2018 jest wyjątkowy, ponieważ w tym roku obchodzimy setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wystawa “Uzbrojone rzeki. Flotylle Niepodległej” przedstawia czasy, kiedy formowało się Państwo Polskie oraz kształtowała polska Marynarka Wojenna.

W ramach nowej wystawy czasowej zapraszamy na “Manewry rodzinne” – czyli grę muzealną, która przeniesie zwiedzających w klimat dwudziestolecia międzywojennego.

W sobotę, 1 grudnia 2018 roku, goście Spichlerzy na Ołowiance będą mieli m.in. okazję wcielić się w marynarzy flotylli rzecznej, nauczą się obsługiwać bezprzewodowy telegraf oraz nadawać komunikaty alfabetem Morse’a. – Udział w manewrach rzecznych, podczas których sztuka nawigacji, a także umiejętność sprawnego przeładunku towarów mogą okazać się kluczem do sukcesu – zapowiada tajemniczo Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji, który przygotował całą imprezę.

W trakcie “Manewrów rodzinnych” kuratorzy wystawy czasowej opowiedzą gościom o Flotylli Pińskiej i Wiślanej, a na uczestników zabawy czekać będą słodkie nagrody oraz specjalne niespodzianki.


Termin: 1.12.2018 r., godz.: 11.00-15.00
Miejsce: Gdańsk, Spichlerze na Ołowiance
Wstęp: 1 zł od osoby
Serdecznie zapraszamy!!!

Zapraszamy na manewry rodzinne z Flotyllą Niepodległej!