• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Zapraszamy na manewry rodzinne z Flotyllą Niepodległej!

Rok 2018 jest wyjątkowy, ponieważ w tym roku obchodzimy setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wystawa „Uzbrojone rzeki. Flotylle Niepodległej” przedstawia czasy, kiedy formowało się Państwo Polskie oraz kształtowała polska Marynarka Wojenna.

W ramach nowej wystawy czasowej zapraszamy na „Manewry rodzinne” – czyli grę muzealną, która przeniesie zwiedzających w klimat dwudziestolecia międzywojennego.

W sobotę, 1 grudnia 2018 roku, goście Spichlerzy na Ołowiance będą mieli m.in. okazję wcielić się w marynarzy flotylli rzecznej, nauczą się obsługiwać bezprzewodowy telegraf oraz nadawać komunikaty alfabetem Morse’a. – Udział w manewrach rzecznych, podczas których sztuka nawigacji, a także umiejętność sprawnego przeładunku towarów mogą okazać się kluczem do sukcesu – zapowiada tajemniczo Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji, który przygotował całą imprezę.

W trakcie „Manewrów rodzinnych” kuratorzy wystawy czasowej opowiedzą gościom o Flotylli Pińskiej i Wiślanej, a na uczestników zabawy czekać będą słodkie nagrody oraz specjalne niespodzianki.


Termin: 1.12.2018 r., godz.: 11.00-15.00
Miejsce: Gdańsk, Spichlerze na Ołowiance
Wstęp: 1 zł od osoby
Serdecznie zapraszamy!!!

 

Zapraszamy na manewry rodzinne z Flotyllą Niepodległej!