• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Żuraw w zwierciadle i w witrażach – „60+KULTURA” w NMM

Ostatni weekend września w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku należeć będzie do seniorów. Zapraszamy wszystkich naszych gości 60+ na zwiedzanie oraz warsztaty plastyczne.

– To już kolejny raz, kiedy nasze Muzeum uczestniczy w programie „60+KULTURA” – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji – Seniorzy to jedna z naszych ulubionych grup gości muzealnych i cieszą nas okazje, kiedy możemy spędzić z nimi więcej czasu. W tym roku przygotowaliśmy plener malarski i projektowanie witraży, a wszystkie nasze oddziały seniorzy będą mogli zwiedzać za symboliczną złotówkę.

29 września 2018 roku, w godz. 12.00–14.00 odbędzie się plener malarski dla seniorów na nabrzeżu wyspy Ołowianki przed siedzibą główną NMM. Tematem tegorocznego pleneru będzie: „Żuraw w zwierciadle”. Seniorzy na płóciennych podobraziach będą starali się uchwycić ruch wody i zmieniające się oświetlenie Żurawia wzorem impresjonistów i postimpresjonistów. Niezbędne materiały plastyczne i sprzęt zapewni Muzeum. W przypadku niesprzyjającej pogody przeniesiemy się do Galerii Morskiej w Spichlerzach na Ołowiance.

30 września 2018 roku w godz. 12.00-13.00 oraz 14.00-15.00 – odbędzie się oprowadzanie po Żurawiu połączone z projektowaniem witraży. Niezbędne materiały plastyczne i sprzęt zapewni Muzeum.

 

Żuraw w zwierciadle i w witrażach - 60+KULTURA w NMM