→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Wracamy do szkoły – wracamy do Muzeum na warsztaty!

Czy umiecie wysłać wiadomość alfabetem Morse’a, oczyścić wodę, znaleźć ośmiornicę i porozumieć się ludami Makonde z Tanzanii? Jeśli nie, albo którąś z tych umiejętności chcecie podszlifować, to zapraszamy do Narodowego Muzeum Morskiego na warsztaty weekendowe dla dzieci.

– Nowy rok szkolny to nowe wyzwania – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM – W naszej tegorocznej ofercie warsztatowej znalazły się najbardziej lubiane przez uczniów tematy, uzupełnione o nowe zajęcia. Przygotowaliśmy szeroki wybór warsztatów, prowadzonych aktywnymi metodami przez doświadczonych edukatorów, które angażują młodych ludzi i pobudzają ich naturalną ciekawość. Zajęcia dostosowujemy do wieku i specyfiki grupy, inne zajęcia proponujemy w Tczewie, a inne w gdańskim Ośrodku Kultury Morskiej. Bez względu na miejsce, czy tematykę, u nas żadne dziecko się nie nudzi!


Harmonogram zajęć: Kolorowe soboty. Warsztaty weekendowe dla dzieci (OKM)
Harmonogram zajęć: Przygody kapitana Szarady. Warsztaty weekendowe dla dzieci CKWS)