• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Program dla Rodzin, czyli niedziele w Muzeum

Jak co roku o tej porze zapraszamy rodziny do niebanalnego spędzenia czasu w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

W bieżącym roku szkolnym, na prośbę naszych gości, obniżyliśmy wiek odbiorców: program przeznaczony będzie dla rodzin z dziećmi w wieku 5-8 lat. Czekają nas podchody, zagadki, szukanie ukrytych przedmiotów – a miejsc do ukrycia przeróżnych skarbów i wskazówek mamy w naszym Muzeum wiele!

„Program dla Rodzin” to wyzwanie dla prowadzących spotkanie edukatorów, ponieważ wszystkie informacje, ciekawostki i muzealna opowieść należy sprzedać tak, aby trafiła zarówno do starszych zwiedzających, jak i tych najmłodszych. Co innego zainteresuje przecież 40-letniego ojca rodziny, co innego babcię, a co innego kilkulatkę.

– Bardzo lubimy gościć wielopokoleniowe grupy zwiedzających, a „Program dla Rodzin” jest najlepszym sposobem, żeby poznać naszych gości, którzy rekrutują się z wszystkich grup wiekowych! – mówi Kamila Jezierewska z Działu Edukacji, od wielu lat prowadząca weekendowe spotkania dla rodzin.


Harmonogram: Nowy Program dla Rodzin 2018/2019 w NMM