• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Cyfrowo na Darze Pomorza

Do 5 października 2018 roku na statku – muzeum „Dar Pomorza” w Gdyni można zwiedzać wystawę „6 x Cyfra”, poświęconą grafice cyfrowej. Wystawę, na której przedstawiono prace sześciu artystów o międzynarodowej randze zorganizowało gdyńskie stowarzyszenie Era-Art oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

Każda epoka we właściwy sobie sposób obrazuje swój wizerunek, preferując takie media, które najpełniej ją opisują. Dzisiaj takim medium jest z pewnością grafika cyfrowa, która chociażby z powodu tak bliskiego „przylegania” do współczesności i akceptacji wszelkich nowych sposobów zapisu i obrazowania posiada własną, specyficzną tożsamość. – „Dar Pomorza” świetnie sprawdza się jako tło dla wystaw o rozmaitej tematyce – mówi dyrektor NMM, dr inż. Jerzy Litwin – Ponadczasowość charakteru naszego statku-muzeum sprawia, że doskonale prezentują się tu prace różnych artystów, tworzących w kierunkach tak współczesnych, jak np. grafika cyfrowa.

Wystawa „6 x CYFRA” jest zapowiedzią przyszłorocznego 6. Triennale, a jednocześnie pokazuje ciągłość tradycji Biennale/Triennale w Gdyni.


„6 x CYFRA” – wystawa czasowa
statek-muzeum „Dar Pomorza”
24.08.2018 – 5.10.2018