→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Cyfrowo na Darze Pomorza

Do 5 października 2018 roku na statku – muzeum “Dar Pomorza” w Gdyni można zwiedzać wystawę “6 x Cyfra”, poświęconą grafice cyfrowej. Wystawę, na której przedstawiono prace sześciu artystów o międzynarodowej randze zorganizowało gdyńskie stowarzyszenie Era-Art oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

Każda epoka we właściwy sobie sposób obrazuje swój wizerunek, preferując takie media, które najpełniej ją opisują. Dzisiaj takim medium jest z pewnością grafika cyfrowa, która chociażby z powodu tak bliskiego “przylegania” do współczesności i akceptacji wszelkich nowych sposobów zapisu i obrazowania posiada własną, specyficzną tożsamość. – “Dar Pomorza” świetnie sprawdza się jako tło dla wystaw o rozmaitej tematyce – mówi dyrektor NMM, dr inż. Jerzy Litwin – Ponadczasowość charakteru naszego statku-muzeum sprawia, że doskonale prezentują się tu prace różnych artystów, tworzących w kierunkach tak współczesnych, jak np. grafika cyfrowa.

Wystawa “6 x CYFRA” jest zapowiedzią przyszłorocznego 6. Triennale, a jednocześnie pokazuje ciągłość tradycji Biennale/Triennale w Gdyni.


“6 x CYFRA” – wystawa czasowa
statek-muzeum “Dar Pomorza”
24.08.2018 – 5.10.2018