• 30 maja 2024 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Nowy Program dla Rodzin 2018/2019 w NMM

Zapraszamy rodziny do niebanalnego spędzenia czasu w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. W bieżącym roku szkolnym zmieniamy wiek odbiorców – program przeznaczony będzie dla rodzin z dziećmi w wieku 5-8 lat. Czekają nas podchody, zagadki, szukanie ukrytych przedmiotów – a miejsc do ukrycia przeróżnych skarbów i wskazówek mamy w naszym muzeum wiele!


Stolem, cerber i ciasto z kasztanów, czyli dziwne i śmieszne legendy starego Gdańska
14 października 2018
Żuraw
W każdej legendzie znajduje się ziarnko prawdy – musimy tylko je odnaleźć. Zapraszamy do starego Żurawia, do świata legendarnych postaci, tajemniczych przedmiotów i zapomnianych historii z uliczek naszego miasta. W legendach kryje się wiele ważnych wiadomości – podczas naszego spotkania za pomocą ukrytych wskazówek wspólnie rozwiążemy zagadki dotyczące bohaterów gdańskich legend.

O czym szumią muszle?
9 grudnia 2018
Ośrodek Kultury Morskiej
Wśród palm, łodzi z bambusa i kory, wśród lin i sieci rybackich, kryją się wyrzucone przez morskie fale ciekawe przedmioty. Może wspólnie odgadniemy, do czego służyły i kto ich używał? Czy można się nimi pobawić? Pewnie, że tak! A jakie to będą zabawy? Tego dowiecie się w Ośrodku Kultury Morskiej, podczas barwnych zajęć o zwyczajach, legendach i mitach ludów różnych egzotycznych krajów.

Jak przechytrzyć wilka morskiego?
24 marca 2019
Spichlerze
Życie załogi dawnego okrętu nie jest lekkie… Wachty w nocy i o bladym świcie, okropne jedzenie… a te rozkazy?!? Nie do zniesienia! Chyba trzeba się zbuntować! Uwięzimy kapitana i sami pokierujemy okrętem! Tak postanowili marynarze pewnego XVII-wiecznego galeonu. Waszym zadaniem będzie odszukać uwięzionego kapitana, uciec przed burzą i poprowadzić okręt na bezpieczne wody.

Śladem psotnego Klabaternika
28 kwietnia 2019
Statek-muzeum „Dar Pomorza”
„Biała Fregata” posiada pełno sekretnych zakamarków – czy tam ukrywa się mały duszek okrętowy Klabaternik? Jakie zagadki dla nas przygotował? Tory przeszkód, próba siły i odwagi – wszystko to, co prawdziwy marynarz umieć powinien! Podczas marynarskich zabaw dowiemy się także, jakie psoty wyrządzał Klabaternik leniwym marynarzom oraz pomożemy mu odnaleźć pogubione przedmioty.

Kto szuka, zabłądzi?
16 czerwca 2019
Statek-muzeum „Sołdek”
Przypomnijmy dawne czasy, kiedy to na „Sołdku” przewożono towary nie do końca zgodne z charakterem ładunku, jaki ten statek przewozić powinien. Bo czy rajstopami pali się w piecu? W przepastnych ładowniach „Sołdka” marynarze pochowali różne tajemnicze towary – a my musimy je odszukać! Szukając, zwróćmy uwagę na różne znaki, które pomogą nam wybrać prawidłową drogę w labiryncie, jakim jest wnętrze oraz górne pokłady statku.


Informacje praktyczne: Godzina: 11.00 (Program trwa do 2 godzin)
Bilet dla grupy max. 5-osobowej – 20 PLN – do zakupienia w oddziałach, w których odbywają się zajęcia!