• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Dzień Dziecka w CKWS – Jak w średniowieczu!

Średniowieczny Toruń w nowoczesnym Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie? To możliwe! Zapraszamy na Dzień Dziecka do tczewskiego CKWS!

2 czerwca 2018 roku, z okazji Dnia Dziecka, zabierzemy naszych gości w podróż w czasie. Przewodnikami będzie grupa rekonstruktorów: Ratuszanka i Toruńscy Partacze, którzy pokażą jak wyglądało życie w mieście sprzed 500 lat.

Czy partacz mógł spartaczyć robotę? Co robił mincerz? Sprawdzimy czy łatwiej pisze się na czerpanym papierze czy może na tablecie? Czy łatwiej napisać SMS’a czy może postawić pieczęć lakową? Na specjalnie przygotowanych stanowiskach poznamy od podszewki najciekawsze średniowieczne zawody. Każdy z naszych gości będzie mógł własnoręcznie wybić średniowieczną monetę, sprawdzić ile ważył młot z epoki, a ile kowadło. Bilon warto mieć przy sobie – więc na warsztatach skórzanych uszyjemy tego dnia sakiewki na monety!

Oprócz tego – bo przecież świętujemy Dzień Dziecka – słodycze i prezenty! Dla starszych dzieci również!

Zapraszamy! Wstęp wolny!


Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie godzina 11.00-16.00

Dzień Dziecka w CKWS – Jak w średniowieczu!