• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Tajemnice z muzealnej szkatułki

To będzie podróż pełna muzealnych niespodzianek, zagadek i tajemnic. 11 marca 2018 roku zapraszamy na pierwszy w tym roku Program dla Rodzin do Spichlerzy na Ołowiance.

Tym razem spotykamy się w siedzibie głównej Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – w zabytkowych Spichlerzach. To właśnie tu poukrywane zostały eksponaty z muzealnej szkatułki. Każdy z tych przedmiotów ma określoną historię, którą poznamy podczas spotkania. Naczynia, monety, obrazy, wyposażenie łodzi i statków – te artefakty tworzą opowieść, a drogę do nich pokażą nam tajemnicze znaki i zagadki. Podczas wędrówki przez sale Spichlerzy na Ołowiance dowiemy się między innymi, za co w dawnych czasach płacono „blaszką”, czy Gdańskowi groziła powódź i jaki towar w XVIII wieku spełniał rolę „folii bąbelkowej”. Poszukamy tajemnych symboli na ozdobnych naczyniach i nauczymy się używać dawnych instrumentów nawigacyjnych.

Zapraszamy na rodzinne poszukiwania!


Zbiórka w holu głównym Spichlerzy na Ołowiance punktualnie o godzinie 11:00.
Potwierdzenia przyjmujemy do 9 marca 2018 roku, do godziny 16:00, na adres: k.jezierewska@nmm.pl
Zakup biletów w kasie Spichlerzy lub Ośrodka Kultury Morskiej (20 zł – bilet rodzinny do 5 osób).

Z muzealnej szkatułki