• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Sindbad Żeglarz i skrzynia pełna skarbów

Kto się opala na pływającym liściu i co można znaleźć w tajemniczej skrzyni? Czy w kropli akwareli widać przygody Sindbada Żeglarza? Jak wyglądają ferie zimowe w egzotycznych krajach? Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza dzieci i młodzież do spędzenia wspólnego czasu podczas ferii zimowych.

– Podczas tegorocznych zimowych ferii w Muzeum połączymy tematykę baśniową z lekcjami geografii i dodamy trochę kreatywności podczas zajęć plastycznych. Zajęcia przygotowane zostały z myślą o uczestnikach indywidualnych jak i grupach zorganizowanych. Przygotowując warsztaty chcieliśmy, aby ich tematyka była zróżnicowana, ale cały czas morska – zaprasza Kamila Jezierewska z Działu Edukacji.


Ferie 2018 w Ośrodku Kultury Morskiej Narodowego Muzeum Morskiego
29.01-9.02.2018 r.

Stworki-potworki Stworki-potworki
(60 minut, 3-5 lat)

Zajęcia dla najmłodszych wprowadzą dzieci w świat morskich stworzonek – kolorowych rybek, krabów, foczek i ośmiorniczek. Podczas warsztatów poćwiczymy także umiejętności chwytania, przenoszenia i trafiania do celu. Uratujemy zwierzątka zaplątane w sieciach i poszukamy skarbów w skrzyni pełnej muszelek. Dowiemy się również, kto śpiewa w stawie i czy można opalać się na… pływającym liściu.

Baśniowa opowieść o Sindbadzie Żeglarzu Baśniowa opowieść o Sindbadzie Żeglarzu
(60 minut, 6-12 lat)

Na wystawie „Łodzie ludów świata” poszukamy łodzi zbudowanej przez szkutników arabskich. Poznamy baśń o Sindbadzie Żeglarzu i stworzymy ilustracje jego przygód, do której inspiracją będzie abstrakcyjna kropla akwareli.

Zima na południu Zima na południu
(60 minut, 6-12 lat)

Jak wygląda zima na półkuli południowej? Czy do dzieci tam mieszkających przychodzi Św. Mikołaj? A może wszystko jest „na opak”? Podczas zajęć zastanowimy się, jak mieszkańcy południowych krain spędzają ferie zimowe oraz jaka jest ich ulubiona pora roku.


Godziny: 10.00-11.00 (grupy zorganizowane – codziennie) oraz 12.00-13.00 (osoby indywidualne – wtorek, czwartek)
Grupy: do 20 osób (minimum 5 osób)
Cena: 6 zł
Tematy: do wyboru poprzez rezerwacje on-line (grupowe).
Rezerwacje indywidualne na adres mailowy: edukacja@nmm.pl.